Header Ads

Sen de beni sev diyecek

Reklam

AZERBAYCAN’ın başkenti Bakü’de yapılacak 57’nci Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkemizi temsil edecek Can Bonomo, TRT ekranlarında görücüye çıktı.

Bonomo, yarışmada söyleyeceği ”Love me back” (Sen de beni sev) adlı şarkısını seslendirdi. Söz ve müziği Can Bonomo’ya ait olan İngilizce şarkıda, 19 kişilik orkestra genç şarkıcıya eşlik etti.

Can Bonomo, duygularını “Düzenlemeyi evde yaptık. Daha doğrusu Can Saban’a ait. Albümde çalıştığımız herkes bu şarkı için de stüdyoya girdi. Şarkının son hali budur. Klibin çekimi haftaya. Can Saban klibi çekecek. Çok güzel tasarladık” sözleriyle paylaştı.

Cahit Külebi’den esinlendim

Bonomo, şarkı için Cahit Külebi’nin “Atatürk’e Ağıt” şiirinin “İzmirin denizi kız, kızı deniz/sokakları hem kız hem deniz kokar” dizelerinden esinlendiğini söyledi. “Love me back” şarkısının İngilizce olmasına rağmen nakarat kısmının Nihavend makamında olduğunu belirten Bonomo, parçasını “İstanbul müziği” olarak tanımladı. Canlı olarak çalınan enstrümanlar ile kaydedilen parçada elektrogitar, davul ve basgitar ile bağlama, cura, klarnet, tuba, trombon, tef, bendir, darbuka ve geniş yaylı grubu kullanıldı.

Yarışma mayıs ayında

57’nci Eurovision Şarkı Yarışması’nın yarı finalleri 22 ve 24, büyük finali ise 26 Mayıs 2012 tarihinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yapılacak. Bakü’de gerçekleşecek yarışmaya 43 ülke katılacak.

Tepkiler


Dinlediğim en iyi şarkı

Bülent Özveren: Parça harika, ışığı harika, ilk on garanti. Bence finale kalır. Bu şarkıyla Can Bonomo’nun ne kadar doğru bir karar olduğu ortaya çıktı. Bu parçayla finalde olduğumuzu şimdiden söylemek istiyorum. Şimdiye kadar dinlediğim diğer Eurovision parçaları arasında en iyisi.

Manga: Eğlenceli bir şarkı, ellerine sağlık. İyi görsel bir sunumla ilk beşe girebileceğine inanıyoruz. Başarılar dileriz.

Semiha Yankı: Ben bu işin uzmanı tabii ki değilim. Fakat şarkıyı çok beğendim. Umuyorum iyi bir koreografi ve dansçı ekibi ile sahnede olur. Can çok başarılı bir çocuk, onu ve ekibini kutluyorum.

Muazzez Ersoy: Şarkıyı inanılmaz beğendim. Şarkının baskısı, tonu ahengi inanılmaz güzel. Sahnedeki ellerini kollarını kullanışı ayrı bir hava kattı. Ben Can’ın çok başarılı olacağını inanıyorum.

Sertab Erener: Can Bonomo’yu çok samimi içten ve rahat buldum. Bu bize yarışmada çok avantaj sağlayacak. Şarkısı da güzel. Umarım bize başarıyı getirecek.

Sezen Cumhur Önal: Genç arkadaşımız için hayırlı olsun. Tebrik ediyorum.

İŞTE O ŞARKI 

Love me back
(Sen de beni sev)

oh hey hey!
baby love me back today
never ever sink my ship
and sail away

oh oh ah!
Baby don’t shut me down
Gıve me all the love I need
And I’ll be gone
I’m a lonely sailor
Drinking the night away
My ship is made from hope
She’s searching for your bay

Hop on to my ship baby
I’ll make you fly
You love me and you know that baby
Don’t you lie
Love me like I love you and say na na na…

Oh, oh, oh!
We need a bit Rock’n Roll
Baby don’t you crush my soul
And make me fall

Oh, hey, hey!
Baby love back today
Never ever sink my ship
And sail away

Hop onto my ship baby
I’ll make you fly
You love me and you know that baby
Don’t you lie
Like me like you say na na na…
Pirates, high seas, cautions, cannons and potions
A sailor’s passion can always conquer the oceans
Sing with me my children
Nan nay, na nan nan nay nan nan nan nay….

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Diyet | Kadınca | Zayıflama | Spor | Sağlık | Güzellik | Yaşam | Moda | Cinsel Sağlık | Haber | Magazin
Bumerang - Yazarkafe