Ads Area

Aşkla ilgili komik gerçekler

Aşk çok gösterişli bir duygu… Ve bir o kadar da şaşırtıcı! 

İşte bunu ispatlayan 25 küçük komik gerçek:

Sabahları karılarını öpen erkekler, öpmeyenlerden 5 yıl daha fazla yaşıyor.

Bilinen en eski aşk şarkısı 4,000 yıl önce yazıldı ve Dicle ile Fırat nehirleri arasındaki bölgeden çıktı.

Kadınların ilk gün cinsel yakınlığı kabul etmemesinin en büyük sebebi, en azından %78'inin, istenmeyen tüylerinden kurtulmamış olmaları…

Feminist kadınlar, hemcinslerine göre çok daha romantik ilişkiler yaşıyor.

İnsanların üçte ikisi, yeni tanıştıklarından çok, bir süredir tanıdıkları insanlara aşık olduklarını söylüyor.

Nasıl aşık olduklarını anlatan insanlar, sürecin kontrol dışı olduğuna inanıyor.

Aşık olmak vücut ve zihin üzerinde sakinleştirici bir etkiye sebep oluyor ki bu da bir yıl boyunca sinir gelişimini yükseltiyor ve sinir sistemini yenilerken, aşık insanın hafızasını da geliştiriyor.

Aşk aynı zamanda derin bir korkunun yaratacağı strese de sebep olabiliyor. Aynı psikolojik tepkileri veriyoruz; gözbebekleri büyüyor, avuçlar terliyor ve kalp atışları hızlanıyor.

Beyin taramaları, sevdiğinin resmini gören insanların caudatusta bir hareketlilik yaşadığını gösteriyor, beynin ihtirasları kapsayan kısmı.

Güney Pasifik'teki Tiwi kabilesinde yaşayan kadınlar doğar doğmaz evleniyor.

Kore'de bir mobil telefon operatörü olan KTF'nin verdiği 'aşk detektörü' adlı servis, bir aşığın dürüst ve tutkuyla konuşup konuşmadığını analiz eden bir teknoloji kullanıyor. Kullanıcılar daha sonra diyalogun analizini kısa SMS olarak alıyor.

Kadınların yüzde 11'i çıktıkları ya da yeni tanıştıkları bir erkek hakkında internette araştırma yapıyor, erkeklerin ise sadece yüzde 7'si.

Çiftlerin kişilikleri zamanla birbirine benziyor.

İnsanlar öpüşürken kafalarını sağ tarafa yatırmaya çok daha meyilliler (yüzde 65).

Maximillian'dan geliyor.

Kadınların yüzde 43'ü, kendileri bağlanmaya hazır olmadan, partnerlerinin evliliği düşünmesini istemiyor.

Yeni aşık insanlar düşük oranda serotonin hormonu salgılıyor, obsesif kompülsif hastalığı olanlar kadar düşük. Belli ki bu yüzden kendimizi aşık olduğumuz insana takıntılı olma seviyesinde, fazlası ile kaptırıyoruz.

Uluslararası Philadelphia Havaalanı, yeni yapılan bir ankete göre, aşık olunacak bir numaralı havaalanı seçildi.

Bir matematik teorisine göre, uzun dönem ilişkiye gireceğimiz insanı seçmeden önce bir düzine insanla çıkmalıyız; bu gerçek aşkı bulmamız için en iyi fırsat.

Seks beklentisi içinde olan bir erkeğin sakalı daha çabuk uzuyor.

Verona, Shakespeare'in ünlü aşk hikayesi Romeo ve Juliet'in geçtiği İtalyan şehri, her sevgililer gününde Juliet adına 1,000'e yakın mektup alıyor.

Terk edildiğimizde, bir süre için bizi reddeden insanı çok daha fazla severiz diyor Why We Love'un yazarı, Rutgers Universitesi'nden Dr. Helen Fisher. Mutlu bir çiftken yanan beyin hücreleri aktif olmaya devam ediyor.

Ofis aşklarının bir sebebi var: Aşkın tek büyük prediktörü yakınlıktır. Aşinalık, rahatlık ve samimiyeti doğurur.. ve romans.

Her 5 uzun süreli ilişkiden birisi, çiftten biri ya da her ikisi de başka bir ilişki içinde olduğu zaman başlamış oluyor.

Ve evet belki bu bir sürpriz olmayacak ama paylaşmadan edemedik: Romantik bir ilişki her iki cinsiyetti de daha mutlu kılıyor. Bağlılık ne kadar güçlü ise, mutluluk da o kadar büyük oluyor!

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Etiketler

Top Post Ad

Below Post Ad

Önizle
Sosyal Sorumluluk Projesi