Ads Area

Harika görünmeyi sağlayan yiyecekler

Güncel kremler ve yağlar cildinizin iyi görünmesine yarasa da içeriden gelen bir parlaklık için en önemlisi doğru beslenmekten geçiyor.

Işıldayan bir cildin gereksinimleri
Antidoksidanlar. Bunlar cildinizi UV ışınlarının zararlı etkilerinden korur ve cilt kanserini önlemeye yardımcı olur. Yüksek antioksidan içeren yiyeceklerden kimileri; yeşil çay, turunçgiller, kakao, yabanmersini, mor erik ve ıspanak gibi yapraklı sebzelerdir.

Hidrasyon. Eğer susadıysanız, deriniz de susamıştır! Her gün su içmek kaçınılmaz bir gereklilikken, meyve ve sebze suları da hidrasyon ihtiyacınızı karşılamak için önemlidir.

Selenyum.  Bu mineral vücudunuzun antioksidan özellikler içeren bir protein yaratması için gereklidir. Tartışmasız en iyi selenyum kaynağı ise Brezilya cevizidir. Ama eğer onu bulamıyorsanız, balık, hindi, buğdaylı makarna, ve kahverengi pirinç de selenyum içerir.

Omega 3 yağı asitleri. Omega 3 hücrelerinizi toksinlerden arındırmak ve nemlendirmek için gerekli olan zarları korur. Hint keneviri, keten ve Chia adlı bir Meksika bitkisinin tohumları Omega 3 kaynağıdır. Ayrıca somon, ceviz ve sardalye da.

Sağlıklı saçlar için el kitabı
A ve C vitaminleri. Bu vitaminler vücudunuzun sebum üretmesine yardımcı olur, saç kökleri için doğal bir arıtıcıdır. Ispanak, brokoli ve pazı her iki vitamin için de muazzam kaynaklardır.

Proteinler. Saçlarınız büyümek için proteinlere ihtiyaç duyar. Fasulye, mercimek ve diğer baklagiller protein, demir ve çinko için harika kaynaklardır.

Gülümsemeniz için

İşlenmiş ve arıtılmış karbonhidratlardan sakının. Ekmek ve kraker gibi çiğnenen karbonhidratlar dişetlerinin altına sıkışır ve bakteri üretimine meyil verir. Yemek ve atıştırmalıklarınızla birlikte su içmeyi ihmal etmeyin ki bu yemek parçacıklardan büyük ölçüde kullanın.

Polifenoller. Siyah ve yeşil çayda bulunana polifenoller diş plaklarını önler ve diş çürüklerinin oluşmasını engeller. Yabanmersini diş ve dişetlerine yapışacak bakterileri önlerler ama yabanmersini suyunuzun ekstra şekerle desteklenmediğine emin olun, yoksa ne anlamı kalır?
 
✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Top Post Ad

Below Post Ad

Önizle
Sosyal Sorumluluk Projesi