Ads Area

İndirimde eğlenceli alışveriş rehberi

Mağazalara günün hangi saatinde gitmeliyiz? Ne almalıyız? Ne almamalıyız? İşte indirimden verim almanızı sağlayacak öneriler…

İndirim dönemleri önceden göz koyduğumuz parçaları veya sezon içinde fiyatı yüksek olan markalı ürünleri daha ucuza almak için müthiş bir fırsat! Ama telaş içinde geçen bir süreç aynı zamanda… İndirim zamanı alışverişe çıkmadan önce mutlaka bir hedefiniz olmalı. Yoksa kafanız karışacaktır ve muhtemelen hiç aklınızda olmayan parçalarla dönersiniz eve. Bu yüzden indirim alışverişine çıkmadan önce gardırobunuzu elden geçirmekte yarar var. 

Gelelim indirim alışverişinin ipuçlarına…

*İndirim alışverişi için en uygun zaman sabah saatleri; mağaza açıldığından belki yarım saat sonra (ilk açıldığında her şey yerli yerinde olmayabiliyor). Veya ikinci tercih akşam saatleri kapanışa yakın. Satış elemanları genlde günün yoğunluğunun ardından bu saatlerde rafları düzenlemeye, denenmiş ürünleri yerine koymaya başlıyorlar ve kasalar tenhalaşıyor.

*Denenmiş ürün demişken, unutmayın ki beğendiğiniz parçanın size uygun bedeninin rafta olmasa bile bir yerlerde bulunma ihtimali var. Herkes eline üçer beşer ürün alıp soyunma kabinlerine gidiyor. Denenmiş ürünler kenarda bir yerde askıda toplanabiliyor. Aklınızda bulunsun!

*İndirim günleri kabinlerdeki kalabalıktan bunalıyorsanız sevdiğiniz mağaza indirime girmeden önce gidip birkaç parça deneyin. Böylelikle bedeninizi öğrenmiş olur, indirimde beğendiğiniz ürünü kaptığınız gibi kasaya gidersiniz!

*Bütçenizi belirleyin. İndirim zamanında yoldan çıkmak, haddinizden fazla para harcamak olası, o yüzden başlamadan önce ne kadar para ayırmak istediğinize karar verin. İndirimlerin mutluluk verici bir olay olduğunu unutmayın. Bütçenizi aşarsanız sadece mutsuz ve pişman olursunuz. 

*Mümkünse indirimlerin ilk günlerini yakalayın. Stokların bol olduğu, beden sıkıntısı yaşanmayacağı günler çok daha verimli alışveriş yapabilirsiniz. 

*İndirim dönemlerinde yine ara ara mağazalara uğramayı adet edinin çünkü ilk günlerde uğradınız ve ne var gördünüz diye yeni ürün gelmeyecek değil ya… Çoğu zaman ürünler tükendikçe yeni ve farklı parçalar da gelebiliyor… Ayrıca sonlara doğru fiyatların iyice dibe vurduğuna tanık olabilirsiniz. Tabii ürün kalmışsa!

*Klasik, zamansız parçalara yönelin (Sizin klasiğiniz neyse tabii…) Örnek verecek olursak kusursuz bir beyaz gömlek, siyah veya gri şık bir ceket-pantolon takımı, elbise… Yaz için basic tişörtler, kumaş pantolonlar. Aksesuar olarak kemer, elbette çanta ve ayakkabılar… 

*Tarzınıza çok zıt parçaları almadan önce iki kere düşünün! Sırf indirimde ve ucuz diye mi istiyorsunuz yoksa gerçekten giyecek misiniz? Eminseniz alın; indirimler bazen yeni bir tarz denemek için de iyi bir fırsat ancak kendinizi bir-iki parçayla sınırlayın.

*Mağaza dolaşmak zor mu geliyor? İnternetten alışveriş yapmaya ne dersiniz? Hem online alışveriş sitelerinin düzenli olarak indirimleri, kampanyalı ürünleri oluyor. Hiç kalabalığa girmeden, evinizin konforunda alışverişin tadı bambaşka! 

*Nine West, Mango, Massimo Dutti gibi mağazaların indirimleri bir harika. GAP markasının da öyle… GAP'te ara sezonlar da olduğu için senede birkaç defa indirim yapılıyor.

*Bikini / mayo mağazaları da genelde indirimde mutlaka uğranması gereken yerler. Önümüzdeki yaz sezonu için yatırım yapmak istiyorsanız, çok pahalı bulduğunuz o seksi mayokiniyi indirimde almaya ne dersiniz? 

*Favori mağazalarınızın indirim günlerinden haberdar olmak için mutlaka önceden müşteri kaydı yaptırın, iletişim bilgilerinizi onlara verin. Böylelikle cep telefonunuza kısa mesaj veya e-mailinize mesaj yoluyla indirimlerden haberdar olabilir, size özel fırsatlardan faydalanabilirsiniz…

Şimdi haydi alışverişe! 
 
✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Top Post Ad

Below Post Ad

Önizle
Sosyal Sorumluluk Projesi