Ads Area

Davetlerde şıklığınızla göz kamaştırın

Sonbahar-kış sezonunda parti şıklığı “Seks, elegans ve ihtişam” diye bağırıyor. Bu kış davetlerin en göz alıcı kadını olmak için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Bir kokteyle, partiye ya da düğüne davetlisiniz ama ne giyeceğinize bir türlü karar veremiyorsunuz... Yalnız değilsiniz. Biz kadınlar davetlere uygun giyinmek, sezon trendlerini yansıtmak, her şeyden önemlisi kıyafetin içinde rahat hissetmek isteriz. İşte gece davetlerinde muhteşem görünmek için ipuçları.

Feminen tasarımlar
Transparanların öne çıktığı gece elbiseleri davetler için iddialı ama göz alıcı olduğu da kesin. Kıyafetin tamamı transparan olmasa da bunu detaylarda kullanan tasarımlar tercih edilebilir. İki farklı kumaşın birlikte kullanıldığı kıyafetler daha da seksi görünmenizi sağlayabilir.

Androjen moda
Evet, bu kelimeyi çok duyar olduk. Erkeksi takımlar yeni sezonda gece kıyafetlerine de yansıyor. Smokin, gece davetleri için alternatifler arasına girsin. Tabii ki ayakkabı olarak seski bir stiletto tercih edip maskülen kıyafeti feminenleştirmek şart.

Canlı renkler
Yeni sezonda canlı renkler, günlük kıyafetler gibi gece kıyafetlerine de yansıyor. Zümrüt yeşili, elektrik mavisi, kırmızı, mor gibi birbirinden değerli taş renklerinde gece kıyafetleri siyahın tahtını sallıyor.

Nasıl bir davete gidiyorsunuz?

Partiler balolar ve özel davetler
Partilerde şık ve bakımlı görünmek çok önemlidir, gecenin ağırlığına uyum sağlamak gerekir. Partinin konsepti kıyafet seçiminde büyük rol oynar. Özel davetlerde kimi zaman bir tema belirlenir. Böyle durumlarda, daveti veren kişinin isteğine uygun giyinmek gerekir. Şık görünmeyi garantilemek için uzun bir elbise ve aksesuvarlar tercih edebilirsiniz ama yüksek belli bir pantolonun üzerine giyeceğiniz zarif bir bluz da çok şık olmanızı sağlayabilir. Balolar ise çok özel davetlerdir, bu yüzden tuvalet giymek şarttır. Resmi davetler özenli ve şık kıyafetleri işaret eder. Ortama ters düşecek giysilerle garip görünmeyi istemiyorsanız, öncelikle katılacağınız davetin içeriğini öğrenmekte fayda var. Daha sonra yaşınız, fiziki özellikleriniz ve davetteki konumunuzu göz önünde bulundurmalısınız. İlk olarak katılacağınız davet ne olursa olsun abartılı giyinmekten, ağır makyajdan ve yapaylıktan uzak durmalısınız. Davet bir düğün içinse gelinle yarışır gibi giyinmemeye özen gösterin. Uzun tuvaletler ya da şık bir mini elbiseyle göz kamaştırabilirsiniz. Katılacağınız davet nikâh ya da kokteyl tarzında daha resmi bir organizasyonsa küçük siyah elbiseler idealdir. Yarı resmi davetler üçük siyah elbiseler ya da renkli kombinler kadınlar için şık alternatifler olabilir. Yarı resmi davetlerde etek ceket ikilisi ya da takımlar, elbise giymek istemeyen kadınlar için idealdir. Şık mücevherler, clutch çantalar ve yüksek ökçeli zarif ayakkabılar kıyafetinizi tamamlayacaktır.

Onlar her zaman moda 

Küçük siyah elbise
Modası asla geçmeyecek, zamansız parçalardan olan siyah küçük elbiseler, her zaman şık ve alımlı görünmenizi sağlar. Üstelik straplesten geometrik kesimlere, vücuda oturanlardan bol modellere birçok alternatif var. Her aksesuvarı, ayakkabı modelini ve rengini kaldırabilecek küçük siyah elbiseler kurtarıcı olabilir. siyah abiyeler “Ne giyeceğim” diye dert etmeye başladığınız zaman siyah uzun bir elbiseyle gecenin en şık kadını olmanız mümkün. tuvaletler Canlı renkler, gece kıyafetlerine göz alıcı bir görünüm kazandırıyor. Yani sezonun modası neon renkler özel bir davete giderken alternatifleriniz arasında yer alabilir. ıltılı elbiseler Gece kıyafetlerinde parıltı her zaman ilk akla gelen seçeneklerden. Yeni sezonda da yine çok moda ancak bu sefer parlak kumaşlar, metalik renkler öne çıkıyor. Ayrıca payetlerle işlenmiş kıyafetler her zaman olduğu gibi göz kamaştırıcı olmak isteyenler

Gece şıklığında ihtişam var 
Yeni sezonda gece kıyafetlerinde gösteriş, ihtişam ve lüks öne çıkarken seksi tasarımlar dikkat
çekiyor. Kıyafetlerde tüy, dantel, tül, payet gibi detaylar ve canlı renkler kullanılıyor. Bu sezon kıyafet seçerken ya renklere ya da kumaşta farklı bir dokuya yönelebilirsiniz...

Gece davetlerinin olmazsa olmaz 5’lisi
1. Değerli taşların renginde bir gece elbisesi
2. Seksi ayakkabılar
3. Egzotik, deri el çantası
4. En az bir iddialı mücevher
5. “Ben buradayım” diye bağıran koyu kırmızı ruj

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Etiketler

Top Post Ad

Below Post Ad

Önizle
Sosyal Sorumluluk Projesi