Header Ads

En popüler estetik operasyonlar


Güzellik, insanoğlunun varoluşundan bu yana bıkmak bilmeden peşinden koştuğu bir değer; günümüzde ise kişilerin konumunu, hayat tarzını, psikolojisini dahi şekillendiren bir kavram. 

Son yıllarda operasyon teknikleriningelişmesi ve kısa süren iyileşme dönemleri sayesinde estetik operasyonlara ilgi daha çok arttı. En çok ilgi çeken operasyonların başında Liposuction, meme büyütme, burun estetiği, karın estetiği ve saç ekimi geliyor.

LIPOSUCTION
Diyet ve spora rağmen verilemeyen kilolar, özellikle kadınları oldukça rahatsız eder. Son yıllarda bu tür fazlalıklarla mücadelede öne çıkan yöntem, hepimizin adını sıkça duyduğu Liposuction tekniği. Artık ince mikrokanüllerin yardımı ve Vaser gibi yöntemlerle hastanın istediği görünüme kavuşması daha kolay ve daha sancısız.

MEME BÜYÜTME ESTETİĞİ
Meme estetiği, özellikle meme büyütme operasyonu, son yıllarda kadınların en çok tercih ettiği operasyonlardan biri. Uzun yıllar şeklini koruyabilen, doğal görünümlü silikonların geliştirilmesi, yeni tekniklerle daha az iz ve kısa dönemde iyileşme sağlanmasıyla bu tür operasyonlar daha da kolaylaştı.

BURUN ESTETİĞİ
Burun, görünümümüzü şekillendiren en önemli ve karakteristik unsurlardan biridir. Burunda yapılacak en ufak değişiklik bile çehremizi değiştirmeye yeter. Bu nedenle, kişi burun operasyonu detaylı düşünerek karar vermeli ve yüzüne yakışacak burun konusunda gerçekçi olmalıdır. Daha ince operasyon aletleri, simülasyonla burnun gelecekteki halini tasarlayabilme, tamponların artık daha konforlu olması operasyon sayısındaki artışın en önemli sebepleri arasında yer alıyor.

KARIN GERME
Kadınların, vücutlarında en çok şikâyet ettikleri bölgelerden biri karınlarıdır. Bazen diyetle bazen de egzersizle karnı eritme çalışmaları çoğunlukla hayal kırıklığıyla sonuçlanır. Ancak, bu sorun, gelişen plastik cerrahi girişimleriyle artık sorun olmaktan çıkıyor. Nedeni ne olursa olsun, karın, katları fazlalaşmış deri kısmı oradan alınmadan asla düzelmez. Az miktarda deri sarkması olanlarda hareketli egzersizler karındaki bu sarkmayı toparlayabilir ancak bunun dışında ne kadar spor yapılırsa yapılsın fazla deri yerinde kalır ve yeniden düz bir karına sahip olmanın yolu bir karın germeden geçer. Karın germede karın bölgesinde yerleşmiş yağlı deri katları altlarındaki yağlarla beraber alınıyor.

SAÇ EKİMİ
Saç ekimi, erkek tipi saç dökülmesi sonucu oluşan saçsız alanda, saç çıkarabilecek etkili bir tedavi yöntemdir. Kellikle sonuçlanan saç dökülmelerinin yaklaşık %95'i genetik olduğundan, eski saçlara kavuşmak için kullanılan ilaç, krem veya kozmetik ürünler yeterli sonuç vermemektedir. Saç dökülmesi bazı kişilerde fiziksel olduğu kadar olumsuz psikolojik etki yaratmaktadır. Saç ekimi, geliştirilen yeni yöntemlerle artık daha sağlıklı ve konforlu olsa da, dikkatli olmayı ve oldukça detaylı çalışma ve tecrübe gerektiren bir operasyondur. Saçların doğal çıkış açısında ve yönünde ekim yapılması, alınan saç köklerinin dış ortamda bekletilmeden hızlı şekilde nakledilmesi, ekim öncesi ve sonrası sürecin iyi anlatılması bu operasyonun sağlıklı ve başarılı olmasındaki en önemli faktörlerdir.
loading...

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Diyet | Kadınca | Zayıflama | Spor | Sağlık | Güzellik | Yaşam | Moda | Cinsel Sağlık | Haber | Magazin
Bumerang - Yazarkafe