Ads Area

Bizans krizi bitmiyor

Gani Müjde’nin yeni filmi ‘Bizans Oyunları (Geym Of Bizans)’ vizyon öncesi büyük bir kriz atlattı. Müjde’nin yönettiği ‘Kahpe Bizans’ın yapımcılarının ünlü yönetmenin yeni filminin vizyona girmemesi için mahkemeye başvurduğu ortaya çıktı

Gani Müjde yönetmenliğini üstlendiği “Kahpe Bizans”ın yapımcılarıyla isim davasının ardından bir kez daha mahkemede karşı karşıya geldi. “Kahpe Bizans”ın ortak yapımcıları Özen Film ile Arzu Film, Gani Müjde’ye yeni filmini “Kahpe Bizans 2” adıyla çekmemesi için dava açmıştı. Müjde, bunun üzerine filminin adını “Bizans Oyunları” olarak değiştirmişti.

İKİ FİLM ARASINDA BENZERLİK YOK

İki film şirketi bu kez, filmin reklamında ve tanıtımlarında “Kahpe Bizans” isminin kullanılmaya devam edildiği iddiasıyla İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne yeni başvuruda bulundu. Davacı şirketler, mahkemeden “Geym Of Bizans”ın kendi filmlerinin devamı olduğunu iddia ederek yayınlanmaması için ihtiyati tedbir kararı istediler. Mahkemede “Kahpe Bizans” ile “Bizans Oyunları” arasında iltibas oluşturacak isim benzerliği bulunmadığını belirten Müjde’nin avukatı, ikinci filmin yeni bir film olduğunu, hikâyesinde, karakterlerinde, oyuncularda devamlılık bulunmadığını öne sürdü. Mahkeme, davacıların talebini reddetti. “Geym Of Bizans/Bizans Oyunları” filmi de mahkemenin ret kararı üzerine vizyona girdi.

Top Post Ad

Below Post Ad

Önizle
Sosyal Sorumluluk Projesi
| Dershane Ankara | Kızılay Dershane |
Bumerang - Yazarkafe