Önizle

Son haberler

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Karamel Saç Rengi

31 Mart 2016 Perşembe
Esranınportresi ile karamel saç renginin ayrıntılarını öğrenmeye ne dersiniz? İşte sizin için hazırlanan o bilgiler.

Bir saç rengi düşünün ki içinde kumrallar, bakırlar, altınlar ve sarılar barındırsın. Olmadığını mı düşünüyorsunuz? O zaman daha önce karamel saç rengi ile tanışmadınız demektir. Karamel son birkaç senedir kadınların saç rengi tercih listesinde ilk sıralarda yer almakta. Karamel, yukarıda bahsi geçen renklerin dışında altın renginin çeşitli tonlarındaki gölgelerini içinde barındıran ve geriye kalan diğer renkler için de tamamlayıcı tonlara sahip bir renk olduğundan hemen hemen her ten rengi ile uyum yakalayabilmekte.

Birçok saç boyasının aksine, karamel içinde birden fazla tona ait geçişler barındırdığından ötürü oldukça doğal bir görünüme sahip. Doğallığının yanına sıcaklığı ve güneş altında ışıldayan tonları da cabası. Karamel rengi, direkt olarak bütün bir saç rengi olarak kullanılmaktan ziyade, ana saç rengine göre, açık ya da koyu tonlarda saç aralarına gölge olarak tercih edilmekte. Renk skalasının fazla geniş olmasından ötürü saçınıza ya da teninize uygun olan karamel tonunu yakalamanız diğer renklere göre daha kolay. Karamel saç rengi ya da gölgeleri hemen her türlü yüz tipi ve ten rengi ile kullanıldığı gibi her türlü saç tipine de uygulanabilmektedir.

Yine de yumuşak geçişli kesimlere ve buğday bir tene sahip kadınlara daha çok yakıştığını söylemekte fayda var. Ayrıca karamel tonları en iyi sonucu doğal saç rengi açık veya orta kumral ve sarı tonlarında olanlarda vermekte. Karamel bir saç rengi kullanıyorsanız saç kesiminiz ve yüz tipinizden ziyade dikkat etmeniz gereken en önemli husus makyaj tarzınız. Örneğin açık tenli bayanlarda karamel tonlar soluk bir görünüme neden olacağından makyaj yaparken özellikle rimel, göz kalemi, eyeliner ve rujlarını canlı ve koyu tonlarda seçerek yüzlerine canlılık ve hareketlilik kazandırabilirler.

Böylelikle karamel tonun getirmiş olduğu solukluğu doğru makyaj ile giderebilirler. Öte yandan esmer ve buğday tenli olarak sınıflandırdığımız koyu tenli kadınlar ise makyaj yaparken koyu tonlardan kaçınıp bilhassa T bölgesine doğal ve elmacık kemiklerine mat renkler uygularsa saçlarındaki karamel renginin sıcaklığını yüzlerinde koruyabilirler. Doğru kullanım ile karamel saçlarınızdan vazgeçemeyeceğiniz bir renk haline gelecek.

loading...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Bumerang - Yazarkafe