Ads Area

En güzel 100 kadının 4 ortak noktası

Amerika merkezli TBWorld portalı, 2016 yılının en güzel 100 kadınını seçti. İçlerinde 4 Türk güzelinin de olduğu bu 100 kadının ortak noktalarını Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur değerlendiriyor.

Önerilmiş 431'den fazla kadın adayın arasından seçilen bu 100 güzel, global yapılan bir anket sonucunda değerlendirilmeye alındı. İnternet üzerinden sosyal medya hesaplarından verilen oyların toplamı 60 milyona ulaştığını açıklayan TBWorld Portal'ı, global güzellik anlayışını kavramak ve insanların mükemmel olarak nitelendirdiği en güzel yüzleri bulabilmek için, böyle bir anket yaptıklarını söyledi. Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur'un anket sonucunu ve ilk 100 güzeli inceleyerek yaptığı değerlendirme ise şu şekilde:

"Bu anket dünya çapında yapılmış ve özellikle uzman olmayan kişilerce, halk tarafından ilk 100'ün seçilmesi açısından son derece değerli veriler içeriyor. Çünkü güzellik konusunda uzmanlığı olmayan insanlar, mevzuya bütün olarak bakıp, hoşuna gitme, iyi algılama durumundan sonra oylarını verirler. Oysaki uzmanlık devreye girdiği zaman, benim her zaman dışladığım Altın Oran mevzusu konuya dahil olur ve işin içine matematik girince de, basma kalıp bir güzellik anlayışı hakimiyet kazanır. Seçim yapan, oyunu kullanan halk, aslında fark etmeden yüzdeki bütünlüğü sevdikleri için oy vermişlerdir.

Seçilen ilk 100 kadını ben de inceledim. İçlerinde benim de gerçek anlamda güzel bulduğum kadınların isimleri de var. Bu 100 kadının kimi sarışın, kimi esmer, kimi renkli gözlü, kimi kömür gibi kara bakışlı. Bazısının burnu yamuk, bazısının sıra dışı hiçbir norma uymayan bir güzelliği var. Ama bu 100 kadının toplamda birleşen 4 özelliği sabit. Hepsinin dikkat çekici bakışları, dolgun, gür sağlıklı saçları, muhteşem, pürüzsüz cilt yapıları ve dikkat edin taze ve dolgun dudakları var.

Baktığımızda bunların hiç birisini ayrı ayrı görmüyoruz. Bu 4 özellik büyüleyici bir güzellik katıyor hepsine. Dolayısıyla işte ben bu sebeple burnun insan güzelliğini derinlemesine etkileyen bir organ olmadığını savunuyorum. Eğer saçlarınız, gözleriniz, cildiniz ve dudaklarınız en naif tabirle canlı ise, siz güzelsiniz.

İlk üçe bakalım mesela, 3. GIGI Hadid, 2. Miranda Kerr ve 1. Alexandra Daddario, bu bahsettiğim 4 özelliği oldukça güçlü bir şekilde taşıyan kadınlar bunlar.

Dolayısıyla estetik bir görüntüyü yakalamak istiyorsanız, bu 4 özelliğe yani, saçlarınıza, cildinize, dudak ve göz çevresi, bakışlarınıza özen göstermeniz gerekiyor."

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Etiketler

Top Post Ad

Below Post Ad

Önizle
Sosyal Sorumluluk Projesi