Son haberler

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Göğüs Büyütme Estetiğinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

12 Temmuz 2017 Çarşamba
Kadınlar göğüslerinin boyutlarında zaman zaman değişikliğe gitmek isteyebilirler. Vücut ölçülerine göre göğüslerinin istenildiği kadar büyük olmaması, kadınların emzirme dönemlerinde göğüslerinin tıp dilinde involüsyon denilen küçülme aşamasına girmesi ve küçülmelerine sebep olur. İşte bu gibi durumlarda yine tıp dilinde augmentasyon olarak adlandırılan göğüs büyütme ameliyatı yapılır.

Vücudunuz İle Orantılı Ve Estetik

Göğüs büyütme estetiği ile büyütebileceği gibi yaşlılığa ve hamilelik gibi nedenlere bağlı olarak sadece dikleştirme ameliyatları da yapılabilir. Hastanın var olan meme ölçüleri ve istenilen meme boyutlarına göre tasarım yapılarak meme büyütme işlemine karar verilir. Bu ameliyatlar halk arasında estetik operasyonlar olarak bilinse de tıbbi olarak yerine getirilmesi zorunlu kurallar içerir.

Bireylerin göğüs büyütme ameliyatı olmak için muhakkak ki sebepleri vardır. Bu sebeplerin en çok tercih edilenleri; Kadının kendilerine olan güvenlerinin yerine gelmesi, kendilerini daha güzel ve çekici hissetmek istemesi ve istediği kıyafeti giyme tercihleri için bu işlem gerçekleştirilebilir. Bu operasyonların en bilinenleri Dr. Kul tarafından yapılmaktadır.

Meme büyütme estetiği henüz gelişmekte olan ve 18 yaşını doldurmayan bireylere önerilmez. Bu bireylerin göğüs büyütme estetiği üzerinden en az 9 ay geçmeden hamilelik planı yapmaması önerilir. Aksi durumlarda protezin vücuda uyum süreci tamamlanmaz ve istenilen ölçülere ulaşılamayabilir. İşte bu yüzden karar verme sürecinde olduğu gibi meme büyütme estetiği sonrası da hekimle irtibat koparılmamalı, uyulması gereken kurallara özen gösterilmeli ve hayatlarında olması muhtemel değişiklikler birlikte değerlendirilmelidir. Böylelikle ameliyat sonrası dönem daha sorunsuz ve hasarsız atlatılabilir.

Önizle
Sosyal Sorumluluk Projesi


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder