Son haberler

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Göz Kapağı Germe Operasyonu Nedir, Kimlere Uygulanır?

4 Temmuz 2017 Salı
Yaşlanmanın etkileri ilk olarak gözlerde ortaya çıkmaktadır. Gözlerde oluşan kaz ayakları bazı durumlarda 20’li yaşlarda bile ortaya çıkabilmektedir. Göz ve göz çevresinin bu denli hızlı yaşlanması göz kapağı germe operasyonuna olan ilgiyi arttırmıştır. Gözlerde kırışıklık oluşumunun çok hızlı bir şekilde gerçekleşmesi sürekli kalitesiz makyaj ürünlerinin kullanılmaması ve sigara gibi zararlı alışkanlıkların kullanımına bağlı olarak ortaya çıkmaktadır.

Bu gibi durumlarda botox her zaman etkili olmamaktadır. Özellikle göz kapağı düşüklüğü yalnızca göz kapağı germe operasyonu ile giderilebilmektedir. Göz kapağı germe operasyonu göz kapağından memnun olmayan her kadına ve erkeğe uygulanabilmektedir. Bu nokta nasıl bir biçim istendiği net bir şekilde belirtilmelidir. Göz kapağı operasyonu hem alt hem de üst göz kapağına uygulanabilmektedir. Bu noktada ilk olarak detaylı bir muayene olunmalı ve nasıl bir yöntem izleneceğine karar verilmelidir.

Lazer Liposuction Ve Kullanım Alanları

Lazer liposuction bir türlü eritilemeyen bölgesel yağların alınması için uygulanan önemli bir tedavi yöntemidir. Her bölgeye uygulanabilen bu tedavide amaç diyetle ya da sporla gitmeyen yağların yok edilmesidir. Bu yöntem aşırı kilolu kişilerde kilo verme yöntemi olarak kullanılmamaktadır.

Yalnızca bölgesel olarak kullanılabilen bu yöntem son çare olarak uygulanmaktadır. Lazer liposuction gıdı bölgesinde de uygulanabilmektedir. O bölgedeki yağlarından rahatsız olanlar için ideal bir yöntem olan lazer liposuction, karın bölgesine ve bacaklara da uygulanabilmektedir. Gıdı bölgesinden rahatsız olanlar için gıdı germe operasyonu da tercih edilebilmektedir. Fakat gıdı germe operasyonu biraz daha zahmetli olacaktır.

Karın Germe Operasyonu Yapımı Ve Sonrası Süreç

Karın germe operasyonu genellikle aşırı kilo vermiş olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Kilo vermeye bağlı olarak oluşan aşırı sarkmaların başka bir şekilde giderilmesi mümkün olmayacaktır. Sarkan deri parçaların alındığı bu operasyonda amaç düz bir karın elde etmektedir. Karın germe sonrası süreç operasyondan daha zorlu geçmektedir.

Hastanın beslenmesine ve hareketlerine dikkat etmesi gerekecektir. Ani hareketler kanama problemine neden olabilmektedir. Tüm şişliklerin geçmesi oldukça uzun bir süreçtir. Bu sebeple bel bölgesinin normalden kalın olması dert edilmemeli ve iyileşme sürecinin tamamlanması beklenmelidir.

Önizle
Sosyal Sorumluluk Projesi


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder