Son haberler

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Hayat Boyu Mutluluk: Cinsel Terapi

3 Temmuz 2017 Pazartesi
Hastalık Mı Değil Mi?

Cinsellik insan hayatı için çok önemlidir. Vajinusmus ise cinselliğin en büyük düşmanı yani mutlu bir hayatın en büyük düşmanıdır. Kendini fark ettirmeden sinsice kadının bünyesine sinerek başka isimler altında anılmaya başladığı andan itibaren artık mutlu ilişkilerin katilidir. Farkında olmadan bu hastalığın kurbanı olmuş bir kadın için artık mutlu bir birliktelik imkansız hale gelmiştir. Ancak bu durumu hastalık olarak tanımladıktan sonra iş değişir. Çift terapisi ile başlayan tedavi süreci mutlu bir yaşama merhaba anlamına gelmektedir. Cinsel terapi ile ilaç kullanmadan tamamlanan tedavi sürecinden sonra kadın mutlu bir cinsel yaşama, tatmine merhaba diyecektir.


Kolay Tedaviye Rağmen Zehir Olmuş Bir Hayat

Hastalar tarafından fark edilmeyen bir hastalık olan vajinusmus tedavi çok önemlidir. Eşin hastayı anlamasını sağlayacak ve karşılıklı tahammülü geliştirecek çift terapisi mutlaka uygulanmalıdır. Daha sonra veya aynı anda her iki eşe de cinsel terapi uygulanmalıdır. Erkeğin dinmek bilmeyen cinsellik arzusu çift terapisi ile karşısındaki partnerin anlamasıyla tedavi sürecinde dizginlenmiş olacak zaten zor bir dönem geçiren kadının üzerindeki yük de bu şekilde azaltılacaktır.

Vajinusmus kadınlarda en yaygın olarak görülen cinsel hastalıktır. Ancak bu hastalık kadınlar tarafından fark edilmemekte veya hastalık olarak kabul edilmemektedir. İşte bu kabul etmeme veya fark etmemenin ortaya çıkardığı sonuçlar bilinen istatistikleri altüst edecek niteliktedir. Çünkü sağlıklı bir cinsel yaşamları olmadığı için çift terapisi ihtiyacı duymayan çiftler ve birliktelikleri boyunca tek başlarına veya ayrı ayrı cinsel terapi görmeyen çiftler boşanma veya ayrılıkla sonuçlanan mutsuz evliliklerin kaynağı olarak bilinirler. Evliliğin devam etmesi için diğer her şey sadakat, para ve benzeri şeyler ne kadar önemliyse cinsellik de o kadar önemlidir. Hatta diğer her şeye sahip çiftlerin sadece cinsel mutluluk sahibi olmamaları nedeniyle sonlanan milyonlarca evlilik bulunmaktadır.

Vajinusmus denen gizli düşmanı yenmek mümkün iken bunu fark etmeyen veya hastalığı ciddiye almayan kadınlar evliliklerini veya birlikteliklerini boş yere sonlandırarak hayat boyu mutsuzluğu bir ömür yanlarında taşımakta, sorunu başka yerlerde arayarak ömür boyu mutsuz olmaktadırlar. Bazı sorunların çözümü sanıldığından çok kolay olabilir.

Önizle
Sosyal Sorumluluk Projesi


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder