Son haberler

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Arkadaşlık Siteleri Evliliği Getirir Mi?

23 Nisan 2018 Pazartesi
Evet, kızlar bu yazımız daha çok sizlere yönelikmiş gibi dursa da aslında hepimizi ilgilendiren bir durum. Arkadaşlık sitelerine kayıt olma durumumuz birçok yönden erkekler ile değişiklik gösteriyor. Biz daha küçükken başlıyorlar mini mini elbiseler ile düğünlerde gelinlik giydirerek, büyüyünce çok güzel bir ev hanımı olacaklara kadar daha nice nice şeylere maruz kalarak evlilik amaçlı büyütülüyoruz. Bunun yanı sıra erkekler için de oldukça uzaklaştırıcı cümleler kurmaları da ayrı bir ironi sergilemiyor değil. İnsanların günümüzde teknoloji ile bu kadar çok haşır neşir olmamız ile birlikte sosyalliğimizin azaldığı birbirimizi tanımalarımızın yok olduğu bu günlerde tinder benzeri siteler ile arkadaş ediniyor aynı zamanda bu arkadaşlarımız ile flört etme gibi bir şansı da elde etmiş oluyoruz. Maalesef iş hayatının oldukça artması ile arkadaş çevrelerimiz daraldığı için bu gibi siteler sayesinde arkadaş edinme imkânına sahip oluyoruz. Ancak bu sitelerden tanıştığımız kişi ile soyadımız uyuyor mu, yanımıza yakışıyor mu, stalk yeteneğimiz sayesinde ne yiyor, ne içiyor, nerelerde geziyor, gibi her şeyi öğrenme şansına erişip daha sonrasında buluşuyoruz.

Buluşacağımız İnsanı Ne Kadar Tanıyoruz?

Tinder benzeri siteler genellikle flört etmek için tanışılan ve uyum sağlandığı takdirde arkadaşlık kurulan arkadaşlık sitesi gibi uygulamalar oldukça yaygınlaşmıştır. Hayatımızda mutlaka bir veya daha fazlasına üye olup bu arkadaşlık programları sayesinde belki de en iyi anlaştığımız insanları bularak güzel bir ilişkiye başlamış belki de istediğimiz gibi birini bulamayıp bu sitelerde kurduğumuz hesapları kapatmışızdır. Ancak ne olursa olsun bu deneyimi yaşamış birileri olarak istatistiklerin bile göstergeleri günümüzde evlilik kararları alan kişilerin yüzde otuz ikisi çöpçatanlık sitesi gibi siteler aracılığı ile tanışıp evlilik kararı alıyor. Yani canlar anlaşılacağı gibi bu siteler aracılığı ile buluşacağımız her üç kişiden biri ideal eş adayımız olabilecek kadar yüksek ihtimaller çerçevesinde oluyor. Peki, oranlar neden bu kadar yüksek? Bu soru oldukça dikkat çekse de tinder benzeri siteler ilk kayıt alınıp sizin özelliklerinizi aldıktan sonra kendi içlerinde aradığınız kriterlere özgü belirleyici sorular ya da profiller ile karşınıza çıkarak aslında aradığınız özelliklere yakın ya da benzer olan kişiler ile tanışma, konuşma ve görüşme fırsatı elde edersiniz.

Evleneceğim İnsan Bu Profilde Mi Gizli?

Açılan hesaplar, tanışılan insanlar sadece arkadaşlık olarak değil bir bakıma aradıkları ilişkiyi hiçbir sosyal çevrede bulamadıklarından kaynaklı olarak yapılacak olan son çare olarak gördükleri çöpçatanlık sitesi sayesinde aradıkları insanı bulabileceklerine inanmaktadırlar. Bunun yanı sıra aslında oldukça çekingen olan ve sosyal çevrelerinde istedikleri gibi kişiler ile konuşamadıkları için bu gibi sitelerden yardım alarak belki de ömürlerinin sonuna kadar mutlu olacakları insan ile karşılaşma fırsatı yakalayacaklardır.

Club505 Gibi Arkadaşlık Sitelerinin Etkisi Burada Devreye Giriyor

Tinder ya da Siberalem benzeri sitelerde çok genel profilde insanlar bulunuyor. Demek istediğim; her çeşit insanın sorgusuz sualsiz kabul edilmesinden dolayı bu sitelerde sokakta görebileceğiniz herkes var. Ancak Club505, erkek üyelerini özenle belirleyen bir platform. Kadınlardan ücret talep etmiyor ancak erkek üyelerinden belirli bir meblağ üyelik için talep ediyor. Tabi bir erkeğin parasının olması Club505 üyesi olması için gene de yeterli değil. Manuel şekilde kontrol edilen profiller düzenli olarak sistem tarafından ayıklanıyorlar. Her şehirden yalnızca 505 erkek üyenin kabul edildiği bu platformda ilk ödemeyi yapan 505 erkek değil; ne istediğini ve kadınlara nasıl davranılması gerektiğini bilen, yalnızca en seçkin erkekler barındırılıyor. Dolayısıyla eğer niyet evlilik ise farklı platformlarda zaman kaybetmenin pek bir anlamı kalmıyor.

Önizle
Sosyal Sorumluluk Projesi


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder