Ads Area

Saç ekimi operasyonu

Belirli nedenlerden dolayı saçlarda zamanla seyrelme ve dökülmeyi görüyor ve yaşıyoruz. Çözümü yine tıbbi ve teknolojik yöntemlerle aramak gerektiğinde saç ektirme işlemi en doğru yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Saç ekimi operasyonu.

Ülkemizde saç ekimi, dünyada pek çok ülkeden daha iyi konumda olduğu için, yurt dışından Türkiye'ye saç ektirme amacıyla gelenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar fazla demek mümkündür. Saç ekimi uygulaması biraz zahmetli ancak ömür boyu sağlıklı, gür saçlara sahip olmanın en kolay yöntemi olmaktadır. Saç ekiminde, saç dökülmesi miktarı göz önünde bulundurularak, gerçekçi bir uygulama yapıldığında o kadar iyi sonuçlar alınabilmektedir. Saç ekiminin en nihayetinde bir ameliyat olduğu unutulmamalıdır. Donanımıyla, uzman kadrosuyla yeterli seviyede bir hastane ortamında bu uygulamanın yapılması sağlık açısından önemsenmesi gereken bir noktadır. Mümkünse ameliyatı yapacak doktorla beklentiler konusunda konuşup, bunları karşılayıp karşılamayacağına dair görüşmeler yapmakta fayda vardır. İşin maddi boyutu da düşünüldüğünde ucuz bir ameliyat olduğu söylenemez. Maddi olanaklar elverişli olduğu zamanlarda bu operasyonları yaptırmak sağlığı riske atmama açısından daha doğrudur. Ucuz ve donanımsız yerlere giderek, telafi edilemeyecek sonuçlar yaşamak zorunda kalmak daha zor bir durumdur. Hiç kolay bir operasyon olmadığını bilerek bu işe kalkışmak ve işlem sonunda bir hafta iyileşme süreci olması gerektiği de unutulmamalıdır. Teknoloji ne kadar gelişmiş olursa olsun, sürecin 1 günde hemen bitmediği, 3 güne kadar sürebildiği bilinmelidir.

Yılın her döneminde saç ekiminden başarılı sonuçlar alınabilir. Ancak operasyonda sonra dikkat edilmesi gereken hususların mevsimlere göre değişiklik gösterdiği de ifade edilmektedir. Operasyon için yaz ayları tercih edildiğinde hastanın kafa derisinde terleme olduğu, bundan dolayı saç ekilen bölgenin tahriş olması söz konusu olabilmektedir. Sonbahar ve kış mevsiminin tercih edilmesi bu tip problemlerin yaşanmaması için ideal olduğu uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Kişilerin bu operasyonla ilgili olumsuz düşünmeleri de elbette düşünmemelidir. Kozmetik ve dış görünüm ile ilgili yapılan işlem sonrasında çok farklı bir görüntüye kavuşulacağı durumu, kişi için motivasyon kaynağı olmaktadır.

Uygulamadan sonra, saç ekilen bölgeyi kamufle etmek amacıyla şapka kullanma ihtiyacı duyuluyorsa, kafanın tam üstüne oturan şapka modelleri tercih edilebilir.

http://www.sacekimiturkiye.org

Top Post Ad

Below Post Ad

Önizle
Sosyal Sorumluluk Projesi