Ads Area

Ünlülerin tatildeki vazgeçilmezleri

Tatil denilince akla ilk gelen deniz-güneş-kum üçlüsünü daha keyifli ve renkli hale getirmek isteyen ünlü isimler yaz tatilinde kendilerini kitapların şefkatine, müziğin ruhu dinlendiren tınılarına emanet ediyorlar. 

Televizyonlardan, sahnelerden, edebiyat dünyasından tanıdığımız ünlüler; tatilde plaj çantalarından eksik etmedikleri, olmazsa olmazlarını D&R’ ın zengin seçkilerinden belirlediler.

SİMGE SAĞIN
Tatilde “Tanrılar Okulu”nu okuyorum. Bu kitap bittikten sonra iseHomo Deus'un “Yarının Kısa Bir Tarihi”ni okuyacağım.

Evrencan Gündüz' ün ; “Evrencan ve Uzaylılar”, yeni çıkan “Mevsim Çiçekleri” albümünü, Kenan Doğulu'nun “Vay Be” albümünü dinliyorum. Dinlemekten keyif aldığım diğer albümler ise; Mogli-Wanderer, Funk Wav Bounces Vol 1 - Calvin Harris / Rollin (feat. Future&Khalid) , Tolerance Break - Nonself ; Decorating Mind albümleri.

Tatilde olmazsa olmazlarım; kulaklığım, yoga matım, kitaplarım, gözlüklerim ve şapkam.

ECE SEÇKİN
Bu Yaz; Joseph Murphy’ nin “Bilinçaltının Gücü” kitabını okuyorum

Simge Sağın’ın “Ben Bazen” albümünü dinliyorum.

D&R’dan Fuji üstten çıkmalı fotoğraf makinesi satın aldım ve herkesin fotoğrafını çekiyorum. Her çektiğim fotoğrafın çıkış halini sallayarak kurutuyorum. Çok eğlenceli.


GÖKHAN TÜRKMEN
TatildeRobert Greenfield’in “Son Sultan” Ahmet Ertegün ve “Rock’n Roll’un Yükselişi kitabını keyifle okuyorum.

Cascadeur’un“Camera” albümünü severek dinliyorum.

Yazın kulaklık, şarj aleti, sırt çantası ve şapkamı yanımdan ayırmıyorum.

AZRA KOHEN
Bu sene tatilde okumak için beklettiğim kitaplar; Vaclav Smil’in “Should We Eat Meat? Evolution and Consequences of Carnivory” kitabı,Steven Pinker’ın , “The Better Angels of Our Nature: Why Violence Has Declined? “ kitabı ve Elizabeth Corbert’in “The Sixth Extinction. A Natural History” kitapları.

Bu sene özellikle keyif aldığım albümler; Abel Korzeniowski 'nin bestelediği albümler, Rachel Portman'ın ve Kina Grannis'in albümleri.

Tatilde olmazsa olmazım ses geçirmez kulaklığım, şapkam ve bisikletim.

BURAK AKSAK
Ursula Le Guin’in “Dünyaya Orman Denir” kitabı, Chuck Palahniuk’in “Yanık Diller” kitabı ve Curzio Malaperte’nin “Can Pazarı”bu yaz okuyacağım kitaplar arasında yer alıyor.

Bu yaz dinlemekten en keyif aldığım albüm ise Kenan Doğulu’nun yeni çıkan albümü “Vay Be”.

Tatilde yanımdan ayırmadıklarım; telefonum, kulaklığım, defterim ve kalemim.

BETÜL DEMİR
Bu sene tatilde biraz kendi içime döndüğüm için kişisel gelişim kitaplarımı yanıma aldım. Bu yaz okuyacağım kitaplardaki önceliklerim; GuyFinley’nin “Vazgeçebilmek” , Osho’nun Yoga kitapları.

Değişmez yol müziklerim var benim. Adam grubunun özellikle“Yüzyüzeyken Konuşuruz” şarkısınıve Evrencan Gündüz’ün şarkılarınıdinlemekten büyük keyif alıyorum.

Tatilde olmazsa olmazım; Kulaklığım, günlüğüm, kitaplarım ve koruyucu kremim.

OĞUZHAN UĞUR
Bu yaz Burak Aksak’ın “Leyla ile Mecnun” kitabını okuyorum.

Bora Uzer“Benim Umurumda” albümünü dinliyorum.

Tatilde olmazsa olmazım yanımdan ayıramadığım; kulaklığım.

AYŞE TOLGA
Tatilde yanıma aldığım David Icke - “İnsanoğlu Ayağa Kalk”, Nilgün bodur- “Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim”, Hazal Yılmaz - Anlam Arama, Andres Pascual - “Ayı Kaplan” kitapları okunmak için sıra bekliyor.

Bu yaz kendime birplaylist oluşturdum. Mabel Matiz, Aga Zaryan , All Jarreou, Kalben, Ceylan Ertem albümleri bu yaz, en çok dinlediklerim arasında yer alıyor.

METİN HARA
Tatilde bana eşlik eden kitaplarım; David Jones’un “Who Cares Wins: Why Good Business is Better Business” ve Sun Tzu’nun “The Art ofWar”kitapları.

Bu aralar Ludovico Einaudi’nin müzikleri bana ilham veriyor. Hem duyguları harekete geçiren hem de insanı dinginleştiren bir hali var. Zihnin pürüzleri olmadan duyguları hissedebilmek için

Jbl flip 3 vekulaklığım tatilde olmazsa olmazlarım arasında yer alıyor.

NİLGÜN BODUR
Tatilde, Elif Şafak’ın “Sanma ki Yalnızsın”, Paulo Coelho’nun Hippi ve Francesc Miralles’in Ikigai kitabını okuyacağım .Bir de kafamı dağıtmak ve yaşadığımız trajedilerde komedi görebilmemiz için karikatür kitapları satın aldım. Rahat Adam Sami, Hunililer ve Fırat serisi beni çok motive ediyor.

Ben genelde müzik dinlemem. 80 ler ve 90’lar da kaldım. O zamanları hem yerli hem de yabancı müzikte arıyorum. Müzik bana ilham vermiyor aslında. Ben genelde şiir dinlerim, youtube’dan dinlediğim meditasyon kayıtları ile de rahatlarım.

Tatilde olmazsa olmazlarım; telefonum, kulaklığım, uzaktan kumandalı tripodum ve yaşam sevincim.

BURCU GÜNEŞ
Sevgili arkadaşım Gökhan Çınar’ın ‘Geçecek Mi’ kitabını ilgiyle okudum, şifa niyetine. David Eagleman’ın “Beyin - Senin Hikayen”adlı kitabını ise nörobilime merak duyan herkese tavsiye ediyorum. Sırada Behçet Necatigil çevirisiyle hazırlanmış Knut Hamsun’un “Açlık” romanı var. Küçük Prens’i ve Richard Bach’in yazdığı Martı kitabını ve Jonathan’ı, Eckhart Tolle kitapları zaman zaman yeniden okuyarak oradaki öğretileri kendime hatırlatıyorum.

Geçen yaz olduğu gibi bu yaz da Ed Sheeran şarkıları kulaklarımı bayram ettiriyor.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Etiketler

Top Post Ad

Below Post Ad

Önizle
Sosyal Sorumluluk Projesi
| Haber Yayınlatın | Tanıtım |
Bumerang - Yazarkafe