Ads Area

Instagram'da en çok paylaşılan yerler

Akıllı telefonların hayatımıza girdiğinden bu yana, artık sosyal medyanın bizleri yönlendirdiği bir dönemdeyiz. Artık neredeyse insanlar sosyal medyayla yatıp, sosyal medyayla uyanıyorlar. 

Tatile giden ve halen bir yerlerde olan tatilcilerin başta instagram olmak üzere sosyal medyadaki paylaşımları da meraklılarına, hem keşfedilecek yeni yerler hakkında bilgi veriyor, hem de 'Herkes buraya mı gitmiş.' ben de orada olmalıyım gibi bir his veriyor. Kısaca sosyal medya paylaşımları tatile teşvik edecek şekilde bir iç gıdıklayıcı rolü oynuyor. Özellikle pek çok blogger ve instagram fenomeni bu konuda önemli bir role sahipler. Gerek sosyal medya fenomenlerinin, gerekse tatillerinde sosyal medyayı kullanmayı tercih edenlerin en çok paylaşımda bulundukları yerleri, Neredekal.com keşif rehberi editörleri derledi.

İşte, paylaşmadan duramayanların en çok seyahat ettikleri ve Instagram'da en çok paylaştıkları yerler :
1 - Adrasan
Bize göre Adrasan, Olimpos'un arka bahçesi gibidir. Tatil için Akdeniz'den vazgeçemeyenlerin uğrak yerleri arasında yer alan Antalya'ya bağlı Adrasan'da çok sayıda tesis de hizmet veriyor. Adrasan'a genellikle doğayı iliklerine kadar hissetmek isteyenler geliyor. Zaten paylaşılan fotoğraflarda da kamp çadırlarını görmemek mümkün değil. Doğanın kucağında her sabah dalga sesleri, kuş cıvıltıları, cırcır böceklerinin sesiyle uyanmak istiyorsanız çadırınızı alın ve gelin.

2 - Kuyucak Köyü
Artık burası; Lavanta Kokulu Köy, instagram konum etiketinde de ismi bu çünkü. Kuyucak Köyü Instagram'ın en renkli duraklarından biri haline geldi. Artık Instagram'da Isparta'nın gül bahçeleri out, lavantalara bahçeleri in. Lavanta üretim alanı olan Keçiborlu ilçesindeki Lavanta Vadisi, herkesin akın akın gittiği ve mis kokulu lavanta tarlaları arasından paylaşımların yapıldığı yer.

3 - Pokut
Rize'nin Çamlıhemşin sınırları içerisindeki Pokut Yaylası, adeta kartpostallardan fırlamış ve buraya oturmuş gibi. Gelenleri kendine hayran bırakması yetmiyormuş gibi bir de paylaşılması, gidemeyenleri resmen çileden çıkarıyor. Buranın eşsiz atmosferinde zaman geçirmek, tertemiz havayı ciğerlerinize doldurmak ve bir gece de olsa bu topraklarda uyumak muhteşem. Oranın manzarasını Instagram'a yüklemek ve ben de geldim demek paha biçilemez.

4 - Assos
Kazdağları'ndan yayılan oksijenle kendinize gelecek manzarası ve tarihiyle büyüleneceksiniz. Tıpkı Instagram'da herkesin paylaştığı gibi burası. Ne bir eksik ne bir fazla. Assos, mitolojik tarihi ve eşsiz doğal güzellikleriyle insanı anında etkisi altına alıyor ve sizi kendine doğru çekiyor. Ben de gitmeliyim, ben de burayı sosyal medyada paylaşmalıyım dedirtiyor, önünüzde uzanan kuzey Ege'nin suları, arkanızdaki Kazdağları'nın ihtişamı. Assos Antik Kenti'ne gitmişken de Kadırga Koyu'nda ve Assos Antik Liman'da yüzmeli, Behramkale'den zeytinyağı ile limon kekiği almalı ve karadut suyunun tadına bakmalısınız.

5- Safranbolu
Doğa ve tarihin muhteşem uyumu… Yanına da sakinlik bonusu. Safranbolu dört mevsim tatilcilerin ve Instagram'cıların gözbebeği. Evleri, sokakları, çarşısı ve tarihi yapılarıyla Safranbolu'da gezilecek yerlerin ve sosyal medya hesaplarına eklenecek fotoğraflarının sayısı bir hayli fazla. Geçmişten günümüze geleneksel yaşam tarzını ve kültürel zenginliklerini korumayı başaran Safranbolu, keşfet sayfasının vazgeçilmez destinasyonlarından biri.

6 - Side
Deniz ve tarih muhteşem bir coğrafyayla karşınıza çıkıyor bu kez. Yeşilçam'ın Afrodit'i Banu Alkan'ın oynadığı bir film sahnesinde görülen Apollon Tapınağı herkesin hafızasına kazınmıştır desek abartmış olmayız. 80'li yılların ekranlarını süsleyen Apollon Tapınağı şimdilerde Instagram'ın keşfetini süslüyor.

7 - Alaçatı
Meşhur rüzgarı ile sadece sörf tutkunlarının değil Instagram hesabını renklendirmek isteyenlerinde de uğrak durağı. Keşfet sayfasını en çok dolduran destinasyonlardan biri olan Alaçatı'nın; taş sokakları, kendine özgü mimarisi, plajları mavi ve beyaz badanalı evleri hepimizin gözünün önüne geliveriyordur. Birbirinden keyifli balık restoranları ve dükkanları da Alaçatı'nın bonusu.

8 - Datça
Akdeniz ve Ege'nin kucaklaştığı noktada yer alan Datça'da, bildiğimiz tatil beldeleri gibi insan seline rastlamak mümkün değil. Instagram'daki sokak paylaşımlarına bakınca sanki herkes akın akın buraya gitmiş gibi görünüyor ama gitmedi. Gidenlerin paylaştığı eski Datça sokaklarındaki gibi tıpkı burası tam anlamıyla huzurlu. Evet, yazın tüm işletmeler bir yıl öncesinden rezervasyonlarını doldurdu. Hiçbir yerde boş oda neredeyse yoktu. Ama bu sizi sakın aldatmasın çünkü Datça en kalabalık döneminde bile sakin bir yer.

9 - Olimpos
Instagram'daki kamp fotoğraflarının yüzde doksanına ev sahipliği yapıyor Olimpos. Yaş ortalamasının oldukça genç olduğu tatil yeri aynı zamanda burası. Daha çok genç bünyelere hitap ediyor gibi görünse de, aslında kendini tazelemek isteyen 7'den 77'ye herkesin gidebileceği, doğanın kucağında bir yer. Olimpos'ta ister kamp yapın, isterseniz de ahşap bungalovlarda konaklayın, ne yaparsanız yapın Olimpos'ta geçireceğiniz her gün yenilendiğinizi hissedeceksiniz.

10 - Ayder
Karadeniz'in yaylaları dendi mi herkesin ilk aklına gelen yer Ayder. Herkesin ilk aklına gelen yer olduğu için de Instagram'da yeşilliklerle dolu gördüğünüz her fotoğraf Ayder'e çıkıyor. Ülkemizin ve Rize'nin en önemli turizm merkezlerinden biri de olan bu noktaya sadece bizler değil, yabancı turistler de akın akın geliyor. Doğal zenginlikleriyle, yayla evleriyle ve otantik görünümüyle Instagrammerlara harika pozlar vermeye devam ediyor, Ayder.

11 - Kapadokya
Ülkemizde dört mevsiminin baş tacı, yeri sarsılmaz lideri… Neresi mi? Burası masalsı atmosferiyle beyaz atlar diyarı Kapadokya. Her sabah gün doğumunda harika fotoğraflar çekilmesine izin veren ve gökyüzünde süzülen rengarenk balonlarıyla, doğal oluşumlu toprak ve kaya yapısıyla, tarihi dokusuyla, sunduğu eşsiz güzellikteki manzaralarıyla, kültürel değerleriyle ve saymakla daha bitmeyen kendine has özellikleriyle Kapadokya, Instagram'ın açık ara hala lideri.

12 - Bodrum
Bazıları klasik tatil bölgelerinden asla vazgeçemezler ve her yıl oraya giderler. Bu yıl da Bodrum, yine tatilcilerin gözbebeği. Nereden mi anladık? Instagram'ın keşfet butonuna her bastığımızda MFÖ'nün 'Bodrum Bodrum' şarkısını anımsatan Bodrum fotoğraflarından karşımıza çıkıyor.

13 - Salda
Adeta Maldivler gibi ama bir o kadar da değil gibi. Neresi burası herkes paylaşıyor, bembeyaz kumları ve masmavi suları. Böyle bir mavilik, böyle bir manzara olamaz! Burdur'un Yeşilova ilçesine 6 km. uzaklıktaki Salda Gölü'nden paylaşacağınız bir fotoğrafla herkesi Maldivler'de olduğunuza inandırabilirdiniz ama artık çok geç. Çünkü herkes gitti ve Instagram'da fotoğraflarını paylaştı.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Etiketler

Top Post Ad

Below Post Ad

Önizle
Sosyal Sorumluluk Projesi