Ads Area

Bayramda ucuz otel bulmanın sırları

Ramazan Bayramı yaklaşıyorken, hala tatil planı yapmamış olan veya araştırma sürecinde olanlar için bir müjdemiz var! 

Bayram tatilini düşündüğünüzde otel konaklamasının yanı sıra ulaşım, yemek masrafları, çevre gezileri, ören yeri giriş ücretleri gibi bir sürü harcama kalemi karşımıza çıkar. Ulaşım ve yemek ücretlerini, plaj ya da müze gibi ören yeri bilet ücretlerini vb. ayırdıktan sonra, bütçede en fazla yeri konaklama miktarı doldurur. Tatil için ayırdığınız bütçenizin büyük bir kısmını kapsayan otel konaklamasını nasıl daha ucuza getirebileceğinize dair pratik bilgiler içeren listeyi Neredekal.com editörleri sizler için hazırladı. Buradaki yöntemlerle otel konaklamanızı ucuza getirerek, bayram döneminde cebinizi yakmadan tatil yapabilirsiniz.

1 – Öncelikle Tatilinizi Nerede Geçirmek İstediğinize Karar Verin
Destinasyon seçimi tatil bütçesini ayarlarken ilk önce karar verilmesi gereken şeydir. Çünkü Antalya gibi hem deniz kenarı, hem de tarihi dolu bir şehre gidiyorsanız, tatil bütçenizin içine ören yerlerinin giriş ücretlerini, plaj ücretlerini ve bu yerlerde ekstra yapabileceğiniz yiyecek ve içecek harcamalarını da masraflarınızın arasına eklemeniz gerekir. Bu sebeple, böylesi bir destinasyon seçtiyseniz masrafınızı azaltmak için müze kart alabilir ve konaklama içine yemeklerin de dahil olduğu bir seçeneği değerlendirebilirsiniz.

2 – Meta Search Sitelerinden Otel Araştırmasına Başlayın
Diyelim ki Antalya gibi deniz kenarı bir yere gitmeye karar verdiniz. Türkiye’de onbinlerle iifade edilen sayıdaki otel arasından size en uygun tesisi bulabilir, yorumlarını okuyup doğru karar verebilirsiniz. Otelleri artan fiyata göre sıralayarak en ucuz konaklama fiyatından en pahalı konaklama fiyatına göre oteller önünüze sıralanacaktır. Örneğin, bir Meta Search sitesi olan Neredekal.com’un Antalya sayfasına girdiğinizde bölgedeki tüm oteller önünüze gelecektir, seçeceğiniz aynı oteli en ucuza hangi tur operatörü veriyor veya direkt otelden almak mı kazançlı siteden anında öğrenebilirsiniz. Meta Search sitesi içindeki tarafsız yorumları okuyarak, seçeceğiniz otelin yüksek puanlı ve olumlu yorumları olmasını da dikkate almalısınızç

3 – Otellerin Gecelik Konaklama Fiyatlarını Karşılaştırın
Meta Search siteleri sayesinde, önünüzde fiyatı en düşükten, en pahalıya doğru sıralanmış tesislerden konaklama zevkinize göre diğer filtreleri de işaretleyerek biraz daha eleme yapabilirsiniz. Mesela; küçük çocuğunuz varsa çocuk dostu bir otel seçip içinde çocuk havuzu, oyun odası, oyun ablası gibi ekstra seçenekleri işaretleyerek listenizi, tercihlerinize daha uygun bir hale getirebilirsiniz. Sonrasında Antalya’da hem çocuk dostu olan oteller, hem de düşük fiyattan yüksek fiyata bir sıralama karşınıza çıkar. Buradan da beğendiğiniz birkaç tesisin sayfasına girerek, diğer operatörlerde gecelik ne kadar fiyata sahip olduğunu karşılaştırabilirsiniz.

4- Oteli Arayarak Hem Teyit Alın Hem de Pazarlık Yapın
Tüm bu filtrelerle ve kıyaslamalarla konaklamaya karar verdiğinizde Meta Search siteleri içinde tesisleri ücretsiz arayabileceğiniz numaraları da bulunur. Aramak istemezseniz de otelei yine aynı siteden mesaj atabilirsiniz. Tesisi ararsanız, hem konaklama istediğiniz tarihlerde tesisin müsaitlik durumunu öğrenebilir, hem de pazarlık sünnettir deyip sıkı bir pazarlığa girişebilirsiniz.

5 – Ne Kadar Erken Karar Verirseniz O Kadar İyi
Erken rezervasyonların avantajlarını herkes bilir. Bu yüzden otel rezervasyonunuzu ne kadar erken yaparsanız o kadar iyi. Erken rezervasyonun daha ekonomik olmasının yanında tatile gitmeden tatil borcunuzun bitmesi gibi de bir avantajı olmaktadır.

6 – Bir de Son Dakikacılara Özel Teklif Sunan Otellere Bakın
Eğer ki erken rezervasyon yapmadınız tatile son dakika gitmeye karar verdiniz ve önünüzde sadece 2 ya da 3 hafta gibi kısa bir süre kaldıysa, biraz acele edin ve yukarıda saydığımız maddeleri uygulayarak sizin istediğiniz tarihlerde boşluğu olan tesislerle iletişime geçip bir – iki gün bir otelde, bir – iki gün başka bir otelde konaklamak kaydıyla rezervasyonlarınızı yaptırın. Buna alternatif olarak Lastminute.com gibi internet siteleri var ki, bu siteler son dakika otel teklifleri sunan internet siteleridir.

Son dakikacılar için kalan tek tük odalarına bazen normal konaklama fiyatından daha ekonomik fiyatlar sunabilmektedirler. Böylece her şey dahil ya da 5 yıldızlı otellerde normal fiyattan çok daha aşağıya konaklama yapabilirsiniz. Ancak unutmayın ki bu bir risk. Çünkü bu sistemde siz satın alana kadar otelin ismi gözükmemektedir ve satın aldığınız otelin iptalini gerçekleştiremeyebilirsiniz.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Etiketler

Top Post Ad

Below Post Ad

Önizle
Sosyal Sorumluluk Projesi
| Haber Yayınlatın | Tanıtım |
Bumerang - Yazarkafe