Ads Area

“Herkes birbirine çarpıyor ve kimse özür dilemiyordu.”

“Herkes birbirine çarpıyor ve kimse özür dilemiyordu.”

İbrahim Selim’in hem PSM Online’dan hem de Zorlu PSM YouTube kanalından seyirci karşısına çıktığı “İbrahim Selim ile Bu Gece”nin bu haftaki konuğu, güzel ve başarılı oyuncu Nurgül Yeşilçay oldu.

Müzikten, stand-up’a, mizahtan güncel konulara; kültürün her alanına dokunan ve her anı eğlence dolu dakikalara sahne olan Zorlu PSM YouTube kanalında yayınlanan “İbrahim Selim ile Bu Gece”nin yeni bölümüne sevilen oyuncu Nurgül Yeşilçay, hem samimi itirafları hem de neşeli tavrıyla geceye damgasını vurdu.

Oyunculuğunun yanı sıra resim alanındaki başarılı işleriyle de adından söz ettiren yetenekli oyuncu Nurgül Yeşilçay, tiyatro eğitimine başlama serüveninin bir aşk uğruna olduğu; “ Ben o zamanlar bir ressamın yanında çalışıyordum, ona yardımcı olmak için. O zamanlar da çok hoşlandığım bir çocuk vardı. Onunla sohbetlerimiz sırasında benim anlamadığım bir şeyler bahsettiğini fark ettim. Moliere diyordu Shakespeare diyordu ben hiçbir şey anlamıyordum. Onun neden bahsettiğini anlamak için “Neymiş bunlar?” diyerek başladım tiyatroya. Hatta okulun ilk senesi hiç sevmemiştim tiyatroyu, ikinci senesinden sonra ise vazgeçemeyeceğimi anladım.” Sözleriyle anlattı.

İstanbul’a geliş sürecini özellikle ertelediğinin de altını çizen güzel oyuncu, İstanbul’un ilk başlarda kendisini çok korkuttuğunu da özellikle vurguladı. Ailesinin oyuncu olmasını istemediğini de anlatan Yeşilçay, “Ailem oyuncu olmamı istemiyordu, aç kalacağımı düşünüyorlardı. Ne olursa olsun kolunda bir altın bilezik olsun motivasyonları bizim gençlik zamanlarımızda daha da yaygındı ailelerde. Evden kaçtım ben de, beş parasız bir şekilde geçtim bütün süreçlerden. İstanbul’un büyüklüğü beni korkuttuğu için de bilerek İstanbul’a gelmeyi erteledim. İlk geldiğimde de Beyoğlu’na çıkmıştım, İzmir’den sonra çok hızlı ve kalabalık gelmişti bana hiç unutmuyorum. Herkes birbirine çarpıyor ve kimse özür dilemiyordu birbirinden.” Sözleriyle herkesi güldürdü. 

Programın sevilen bölümü “Gözlerimin İçine Bak”ta İbrahim Selim’in yönelttiği sorulara samimiyetle cevap veren sevilen oyuncu, “Hiç bir tartışma esnasında galip gelemeyeceğini anlayıp ağlama numarası yaptın mı?” sorusuna verdiği “Ben sinirlenince ağlayamıyorum, hararetli bir tartışmanın ortasında banyoya gidip gözümün içine viks sürüp geri döndükten sonra o duyguya oynadığım oldu elbette.” İtirafıyla herkesi şaşırttı. 

Kariyerinde 22 yılı geride bırakan güzel oyuncu, bu zamana kadar yer aldığı bütün işlerin kendisi için ayrı bir yeri olduğunu anlatırken, “Benim ilk sinema filmim Eğreti Gelin’di. Bugün yeniden hangi seti yaşamak istersin deseler Atıf Yılmaz’ın setini bir kez daha yaşamak isterim kesinlikle. Çalıştığım bütün yönetmenlerden çok şeyler öğrendim, hepsinin yeri bende ayrıdır. Unutamadığım şeylerden bir tanesi de Almanya’da film çekme pratiği aslında. Yurt dışında başka setlerde de bulundum ama Alman disiplini ve dakikliği diye bahsedilen kavramı film çekimi esnasında birebir yaşadım. Delilik gibi bir şey.” İfadelerini kullandı. 

Kariyerine bugünden baktığında şu rolü oynamak isterim diyeceği spesifik bir rol bulunmadığını da belirten güzel oyuncu, “Sadece ağlamaktan yoruldum artık biraz, komedi yapmak istiyorum.” İtirafında da bulundu.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Etiketler

Top Post Ad

Below Post Ad

Önizle
Sosyal Sorumluluk Projesi