Ads Area

'Kendimi çıplak hissettiğimi hatırlıyorum'

'Kendimi çıplak hissettiğimi hatırlıyorum'

Cansel Elçin ve Serhan Onat keyifli sohbetleriyle “Sahne Tozu Yutanlar”ın yeni bölümünde 

Zorlu PSM’nin sahne heyecanını paylaşan özel isimleri bir araya getirdiği Youtube serisi “Sahne Tozu Yutanlar”, yeni bölümünde hem tiyatro sahnelerinin hem de ekranların sevilen isimleri Cansel Elçin ve Serhan Onat’ı bir araya getirdi. Deneyimli iki ismin pandemi sürecinde sahnelerden uzak kalmalarının kendileri için ne anlama geldiğinin yanı sıra eğlenceli anılarını da paylaştıkları “Sahne Tozu Yutanlar”ın yeni bölümünü Zorlu PSM Youtube kanalından izleyebilirsiniz.

Yeni formatlardaki dijital içerikleriyle seyircilere farklı deneyimler sunmayı sürdüren Zorlu PSM, “Sahne Tozu Yutanlar” programında, deneyimli isimlerin samimi sohbetleriyle sahnede olmanın ruhunu paylaşıyor. 

“Metin olmazsa biz yokuz.”

Her hafta, sahne heyecanını paylaşan sanatçıların, hem birbirlerine merak ettiklerini sordukları hem de sahne tozu yutmanın kendileri için anlamını paylaştıkları Zorlu PSM’nin Youtube serisi “Sahne Tozu Yutanlar”da bu hafta; hem tiyatro sahnesinin hem de ekranların sevilen isimleri Cansel Elçin ve Serhan Onat keyifli sohbetleriyle kamera karşısına geçiyor. 

İçinden geçtiğimiz süreçle birlikte tiyatro performanslarının askıya alınmasının kendileri için nasıl bir süreç yarattığını anlatan tecrübeli sanatçılar; hem pandemi sürecinin kendileri için nasıl bir deneyim olduğunu hem de sahneye dair anılarını keyifli bir sohbetle izleyicilerle paylaştılar. Oyunculuğu kadar yakışıklılığıyla da dikkatleri üzerine çeken Serhan Onat; “Ben kendimi yakışıklı bulmuyorum aslında. Brad Pitt’inki gibi bir kariyer yolu çizmek istiyorum kendime. Kaşınızın gözünüzün güzel olması genetikle alakalı ama esas önemli olan o güzelliği kırıp kendini çirkinleştirebilmekte yatıyor. Bunu bize sağlayan da metin oluyor. Metin olmazsa bizler de yokuz.” sözlerini sarf etti. Türkiye televizyon ve dizi sektörünün sıklıkla tercih ettiği “yakışıklı” erkek rollerini oynarken daha çok zorlandığını da anlatan Onat; “Bunu menajerime de söyledim. O tarz rollerde ne yapacağımı bilmiyorum. Nasıl durmalıyım elimi kolumu nereye koymalıyım diye düşünüyorum.” dedi. 

Pandemi haberini birlikte prova sürecinde oldukları bir oyun esnasında aldıklarını da anlatan ikiliden Cansel Elçin, kendisinin tiyatro ile kurduğu bağı; “Özellikle aykırı olmasına dair bir dürtüyle yaklaşmıyorum oyunlara. Önemli olan okuduğum metnin beni heyecanlandırması. Bizler biraz da bunun için yapıyoruz bu mesleği. İnsanlara bakın böyle bir şey de var diyebilmek için. Empati kurmalarına yardımcı olabilmek için.” sözleriyle anlattı. Sahneye ilk çıktığı ana dair hatırladıklarını da paylaşan Elçin; “O kalabalığın önünde çok korktuğumu ve kendimi çıplak hissettiği hatırlıyorum. Kendinle yüzleşme gibi bir şeydi aslında. Asıl önemli olan da bu yüzleşmeden sonra ertesi gün o sahneye yeniden dönebilmekti.” ifadelerini kullandı.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Etiketler

Top Post Ad

Below Post Ad

Önizle
Sosyal Sorumluluk Projesi