Ads Area

‘Bir insanı hayatımdan çok kolay silebilirim’

‘Bir insanı hayatımdan çok kolay silebilirim’
Türkiye ve gündeme dair konuları ve farklı ilgi alanlarından ağırladığı sürpriz konuk sanatçıları ile Zorlu PSM ve PSM Online’dan seyirci karşısına çıkan “İbrahim Selim ile Bu Gece”nin bu haftaki konuğu, yakışıklı ve başarılı oyuncu Kerem Bürsin oldu. 

Müzikten, stand-up’a, mizahtan güncel konulara; kültürün her alanına dokunan ve her anı eğlence dolu dakikalara sahne olan, Zorlu PSM YouTube kanalında yayınlanan “İbrahim Selim ile Bu Gece”nin sezonun son bölümde başarılı oyuncu Kerem Bürsin, hem samimi itirafları hem de neşeli tavrıyla geceye damgasını vurdu.

‘’Bir insanı hayatımdan çok kolay silebilirim.’’


Babasının işi sebebiyle İstanbul’da doğduktan yalnızca on ay sonra ülke dışına çıkan Bürsin, çocukluk yıllarını belirli periyodlarla ülke değiştirerek geçirdiğini anlattı. İskoçya, Endonezya, Malezya gibi pek çok ülkede yaşayan Bürsin, anaokulunu da Endonezya’da okuduğunu açıkladı. Şu an için en uzun süre kaldığı yerin İstanbul olduğunu anlatan Bürsin, bu çok seyahatli çocukluk hayatını ise; “Gittiğimiz her yere ben yerleşeceğiz kafasıyla yaklaşıyordum. Sonra babam gelip bir anda bir ay sonra hiç bilmediğim bir ülkeye taşınacağımızı söylüyordu. Bir yanıyla zor olsa da bir yanıyla çeşitli avantajlar da sağladı böyle bir hayat bana aslında. Belirli insan kalıplarını yeni gittiğimiz yerde ayırt edebiliyordum mesela, bu dünyanın pek çok yerinde aynı olabiliyor hatta. Kimden uzak durmam gerektiğimi bile anlamamı sağladı bu gözlemi yapabilmek. Bunun yanında mesela hayatımdan çok kolay insan da çıkarabiliyorum. Bu iyi bir şey olmayabilir ama çocukluk hayatı kalıcı olmayan arkadaş ilişkileriyle dolu olunca, şu anda da bir insanı çok kolay bir kalemde silebilirim hayatımdan.” sözlerini sarf etti.

‘’ Kırışıklık bir yaşanmışlık göstergesi geliyor bana.’’

Babasının oyuncu olmasını hiç istemediğini de anlatan yakışıklı oyuncu, “Babam hiç istemiyordu oyunculuk yapmamı annem ise gizli destekçimdi. Her ailede olduğu gibi kolunda bir altın bileziğin, bir mesleğin olsun yönlendirmesi ile Boston’da Pazarlama okudum. Pazarlama bölümünü de sevdim aslında. Şu anda bulunduğum sektöre de bir katkısı olduğunu düşünüyorum hatta halkla ilişkiler ve benzeri alt disiplinler sebebiyle.” dedi. Lise yıllarında da babasıyla benzer bir fikir ayrılığına düştüğünü de anlatan başarılı oyuncu; “Babamla ilk ters düştüğümüz nokta oyunculuk değildi. Lisede de benzer bir durum yaşamıştık aslında. Lisede bir müzik grubumuz vardı, rock müzik yapıyorduk. Okulumuz çok büyük bir okuldu ve müziğe kanalize olmak o zaman bana hem çok iyi geliyordu hem de okuldaki insanların yöneldiği farklı kötü alışkanlıklardan da koruyordu beni. O zamanlar da üniversiteye gitmeyeceğimi ve müzik grubumuzla tüm Amerika’yı turlayacağımızı söylüyordum ben. Ama tabii bu fikirden uzaklaşıp üniversite okuma fikrine ikna olmam da çok uzun sürmedi.” Sözleriyle stüdyodaki herkesi güldürdü. Estetik ile ilgili soruya ‘’İsteyen mutlu oluyorsa yaptırsın tabii ama ben kırışıklık seviyorum, o bir yaşanmışlık göstergesi olarak geliyor bana.’’ diyerek

‘Bir insanı hayatımdan çok kolay silebilirim’


“Kulaklarımın birinin kepçe olmasıyla ilgili iltifat aldım.”

Programın sevilen bölümü “Gözlerimin İçine Bak’’ta kendisine yöneltilen sorulara samimiyetle cevap veren başarılı ve yakışıklı oyuncu, “ Aldığın en tuhaf iltifat neydi?” sorusuna verdiği; “Benim bir kulağım kepçe, göremediğim için yanlış olmasın ama sol kulağım olması gerekiyor. Bir keresinde bu durumla ilgili bir iltifat almıştım. Çok sık rastlanan bir şey değil sanırım. Birisinin çok dikkatini çekmişti ve çok hoş olduğunu söylemişti. Aklıma ilk bu geliyor.” Sözleriyle stüdyodaki herkesi güldürdü.

“Sistem ataerkil ve sistemi içselleştirmiş insanlarla konuşunca söylediklerimi anlamadıklarını görüyorum.”

Toplumsal cinsiyet eşitliği konusundaki tutumuyla da bilinen yakışıklı oyuncu Amerika’da Inspire Justice isimli bir oluşumdan kadın hakları konusunda önemli isimlerden koçluk eğitimi almaya devam ettiğinin altını çizdi. Var olan haksızlığın göz ardı edilmesi ya da farkında olunmamasını anlamadığını da belirten başarılı oyuncu; “Sistem zaten ataerkil bunun farkındayım ama bu sistemi içselleştirmiş insanlarla konuşunca söylediklerini anlamadıkları görüyorum. Bu üzücü bir durum. Bazen bana “Aaa bu seksist bir söylem mi?” gibi sorular soruyorlar. Sektörde yeniyken bu kadar keskin değildim belki ama şimdi önüme gelen işlerin toplumsal kodlarda neye karşılık geldiğini var olan ataerkil sistemi besleyen ya da güzelleyen bir tarafı olup olmadığına özellikle bakıyor ve kararlarımı elbette buna göre veriyorum.” sözlerini sarf etti.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Etiketler

Top Post Ad

Below Post Ad

Önizle
Sosyal Sorumluluk Projesi