Ads Area

'Ağlamak bence zamanında olması gereken bir şey'

'Ağlamak bence zamanında olması gereken bir şey'
Her hafta konuklarını sürpriz bir biçimde açıklayan, farklı konular hakkında samimi ve eğlenceli sohbete sahne olan, birbirinden sıra dışı soruların yer aldığı bölümlerle temponun hiç düşmediği Zorlu PSM’nin sevilen YouTube programı “İbrahim Selim ile Bu Gece”nin bu haftaki konuğu vizyona giren Dilberay filminde Dilberay’ı canlandıran başarılı oyuncu Büşra Pekin oldu!

Müzikten, stand-up’a, mizahtan güncel konulara kültürün her alanına dokunan ve her anı eğlence dolu dakikalara sahne olan Zorlu PSM’nin sevilen programı “İbrahim Selim ile Bu Gece”nin konuğu başarılı oyuncu Büşra Pekin oldu. Büşra Pekin, yurtdışı deneyimlerinden en çok  hoşlandığı yemeklere, hayatı yorumlama biçimlerinden dostluk ilişkilerine kadar her şeyi tüm samimiyetiyle “İbrahim Selim ile Bu Gece” programında anlattı.

‘’Yanlışlıkla Arkansas’a gittim’’

Büşra Pekin, İbrahim Selim tarafından sorulan “Lise son sınıfı Amerika’da okumuşsun ve halen de gidip geliyor muşsun?” sorusuna “Evet Fulbright bursuyla gitmiştim. Bunun için de çok fazla çabalamıştım. Çünkü Arabistan’da doğup büyüdüğüm ve bulunduğum bölgede ortak dil İngilizce olduğu için hep başka ülkeleri, kültürleri merak ediyordum. Lise son sınıfta da Amerika’ya gittim. Tabii benim kağıtlarım arada karışmış yani oyuncu olarak gitmem gereken yer California iken Arkansas’a gittim. Ama iyi ki de oraya gitmişim çünkü gerçekten kültürel bir deneyim elde etmek için orası daha uygun bir yer oldu. Halen daha gidip geliyorum, eğitimler alıyorum, orada da arkadaş gruplarım var ve bu gidip gelme bana iyi geliyor. Ama ülkemi seviyorum ve ülkemi terk etmek gibi bir fikrim yok. Oradan neler alınabilir de bizim kendi film endüstrimize katkısı olur diye araştırıp bakınmayı seviyorum.”

“Çantamda hep içlik taşırım”

Büşra Pekin, programın sevilen bölümü “Gözlerimin İçine Bak”ta İbrahim Selim’in “Çantanda taşıdığın en tuhaf şey nedir?” sorusuna “Tuhaf mı bilmiyorum ama içlik... Gerçekten bizim buraların havasına hiç belli olmuyor yani tatilde de öyleyim işte içime bir tayt alırım yada ne bileyim bi kolluk, tozluk, içlik ne varsa atarım çantama. Çünkü çantamda fazla ağırlıktan hiç hoşlanmıyorum, o yüzden her şeyi çok ekonomik kullanıyorum ve o gün neye ihtiyacım varsa ona göre düzenliyorum. Fakat mutlaka içimi koruyacak ekstra bir şeyler alırım hep yanıma.” cevabıyla İbrahim Selim ve stüdyodakileri oldukça şaşırttı.

“Ağlamak bence zamanında olması gereken bir şey”

Büşra Pekin, İbrahim Selim tarafından sorulan “En son ne zaman hüngür hüngür ağladın?” sorusuna “Ayberk abinin vefatında. Ayberk Pekcan’ı çok yakın bir zamanda kaybettik. Babamı da çok yakın bir zamanda kaybettik ama orada biraz daha  güçlü bir duruş sergiledim.Yani sonradan çıktı. O yüzden Ayber abinin vefatını duyunca kendimi biraz bırakabildim. Allah rahmet eylesin çok güzel bir insandı. Ağlamak bence zamanında olması gereken bir şey, bunu da yeni anladım.  Sonradan içimizde başka şeyler yaratmaması için ağlama hissi geldiğinde ağlamak gerekiyor ki tedavi olsun içimiz.” diyerek henüz yaşadığı tecrübesini İbrahim Selim ve stüdyodakilerle paylaştı.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Etiketler

Top Post Ad

Below Post Ad

Önizle
Sosyal Sorumluluk Projesi