Ads Area

‘Çok Gezenti Bizim Ora’ ve Burak Akkul

‘Çok Gezenti Bizim Ora’ kitabını okuyucuyla buluşturan Burak Akkul
Hürriyet Bizimle izleyicilerini bu hafta Burak Akkul’un hikayeleri ile ilginç bir yolculuğa çıkardı

Fulya Soybaş’ın moderatörlüğünde hazırlanan ‘Hürriyet Bizimle’ Youtube programının bu haftaki konuğu ‘Çok Gezenti Bizim Ora’ kitabını okuyucuyla buluşturan Burak Akkul oldu.

Her hafta Youtube kanalında yayınlanan ‘Hürriyet Bizimle’ programının bu haftaki konuğu seyahat hikayelerini, eğlenceli ve akıcı bir anlatımla ‘Çok Gezenti Bizim Ora’ kitabına dönüştüren Burak Akkul oldu.

Bugüne dek dünyanın pek çok ülkesinde iz bırakan Burak Akkul Hürriyet Kitap etiketiyle yayımlanan yeni seyahat kitabı ‘Çok Gezenti Bizim Ora’ ile okuyucusunu bu kez Türkiye’de bir yolculuğa çıkarıyor. Gezdiği onlarca ülkeden sonra rotasını en iyi bildiği yere; ülkesine çeviren Burak Akkul, herkesin gezdiği gibi gezdiğini ve bu sayede samimiyetten uzaklaşmadan seyahat notları tuttuğunu ve bunun bir an paylaşımı olduğunu ifade etti.

‘’Gezin, bilin ve yine en çok bizim ülkeyi sevin! Ama dünyayı da bilerek yapın bunu. Bir fanatik olarak yapmayın. Bilinçli bir vatandaş olarak yapın. Yaşadığınız gezegeni ve ‘insan’ olarak gelişiminizi seven sayan biri olarak yapın’’ diyen Akkul kitabına bir gezgin ile bir turist arasındaki farkı anlatarak başladığını söyledi. 

Gezgin olmayı gittiği yerden alıp karakterine katmak olarak tanımlayan Burak Akkul Fulya Soybaş’ın sorularını içtenlikle yanıtlarken kitapta daha çok yer verdiği yerlerin kendisinin de daha çok sevdiği rotalar olduğunu itiraf etti.

İstanbul’da gezgin olamadığını da söyleyen Akkul Kapadokya’nın dünyada benzeri olmadığını,

Nevşehir, Hatay, Kırklareli ve İzmir’i daha detaylı anlattığını ve Göbeklitepe’ye ait ilginç detayları da kitabın sayfalarına taşıdığından bahsetti. 

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Etiketler

Top Post Ad

Below Post Ad

Önizle
Sosyal Sorumluluk Projesi