Ads Area

Allık kullanmanın farklı detayları

Yüzünüze her mevsim ışıl ışıl görünüm kazandırmak istiyorsanız eğer, allığınızı sürerken bu gözden kaçırmamanız gereken detaylar!

Makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri de Allık kullanımı… Allık kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli detay; yüzünüzün allık sürdükten sonra spordan çıkmışsınız ve yanaklarınız kızarmış gibi durması. Peki doğru allık rengini nasıl seçeceksiniz? Yanaklarınıza bir çimdik atın ve orada nasıl bir renk oluşuyor ona bakın! Oluşan renk sizin doğal allık renginiz! Ten renginiz de allık seçiminizi önemli ölçüde etkiliyor. Soğuk ten grubuna sahipseniz pembe ve gül kurusu tonlarını seçmelisiniz. Sıcak ten grubuna sahipseniz ise turuncu, mercan, kiremit tonları yüzünüze en iyi rengi verecektir.

Eğer seçiminizi krem veya likit allıktan yana kullandıysanız, parmak uçlarınızı kullanarak veya süngerle sürmelisiniz. Eğer pudra allık seçtiyseniz orta boy bir fırçayla sürmelisiniz. Allıkların içerisinde çıkan fırçalar, makyaj uygulamanızda pek önerilmiyor. Küçük oldukları için yüzde fazla yayılmadığında iyi sonuç yakalayamazsınız.

Yüz yapınıza göre allık sürün! 
Yüzünüzde beğenmediğiniz noktaları allık yardımıyla birkaç saatliğine yok etmek ister misiniz? Eğer burnunuzu çok geniş buluyorsanız burun kenarlarınıza kahve ve toprak tonlarında bir allık ile burnunuzu inceltebilirsiniz. Eğer daha çocuksu bir görünüm istiyorsanız da pembe allık imdadınıza yetişecek!

Allık sürerken unutmamanız gereken başka bir detay; fırçanızı allığa batırdıktan sonra üflemeniz. Fırçanızın üzerindeki fazlalıkları gidermek için bu yöntemi uyguladıktan sonra, en iyi sonucu alacaksınız!
 
✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Top Post Ad

Below Post Ad

Önizle
Sosyal Sorumluluk Projesi