Ads Area

Kadınları anlamak isteyen erkeklere tavsiyeler

Uzmanlar, erkeklerin genellikle kadınların çok konuşmasından yakındığını söylüyor ve erkeklere kadınları anlamak için uygulamaları gereken önerilerde bulunuyor. 

İşte Psikiyatrist Nihat Kaya’nın kadınları anlamak isteyen erkeklere tavsiyeleri…

Kadın, gününü yapacak, komşularına gidip gelecek, sohbet edecek. Bu, onun doğasında var. Günlük sorumluluklarını aksatmayacak düzeyde kadının arkadaş çevresiyle görüşmesine, gün yapmasına tavır almayın.

Kadın, sevgilisinden ya da kocasından ‘seni seviyorum’ cümlesini duymak ister. Karınızı seviyorsanız bunu söyleyeceksiniz. Hem de ‘çok seviyorum’ diyeceksiniz. Erkeklere bu tip şeyler gereksiz ve aptalca gelir.

Erkek, bir kez ‘seni seviyorum’ der ve kadının bununla 20 yıl idare etmesini bekler. Ancak kadın, sevildiğini bilse bile bunu duyma ihtiyacı hisseder.

Kadınlar çok konuşur, bu onların doğasında var. Erkeklerin bunu kabul etmeleri gerek. Erkek bir taraftan gazete okuyup bir taraftan da karısına ‘kulağım sende’ dememeli.

Kavga çıkmasın diye, kadınların söylediklerini ‘tamam tamam’ diye geçiştirmeyin. Çünkü bu davranış, kadını daha da hırçınlaştırır. Ucunda kavga da olsa kadın, muhatap alınmak ister.

Birçok kadın, kocasıyla başka türlü konuşma imkanı bulamadığı için özellikle kavga çıkarır. En küçük bir şeyden bahane bulur ve bağırmaya başlar. Bu, patolojik yoldan iletişim kurma biçimidir. Erkeklerin buna fırsat vermemesi ve kadının konuşma isteğini engellememesi gerekir. Sakın kadına ‘çok konuşuyorsun’,’ beni yordun’ gibi cümleler söylemeyin.
✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Top Post Ad

Below Post Ad

Önizle
Sosyal Sorumluluk Projesi