Ads Area

İftarlık Gazoz'un Görüntü ve Müzikleri de Ustalara Emanet

Geçtiğimiz günlerde fragmanı yayınlanan İFTARLIK GAZOZ'un görüntü ve müzikleri de izleyiciden tam not alırken, yapılan yorumlarda da merak uyandırdığı görüldü. Ünlü Boşnak görüntü yönetmeni Mirsad Herovic, kamerası ile adeta 70’li yılları resmederken, Yunanlı besteci Evanthia Reboutsika, notalarıyla filmin sevincini ve hüznünü perdeye yansıtıyor.

İftarlık Gazoz'un Görüntü ve Müzikleri de Ustalara Emanet
Kariyerine ünlü yönetmen Emir Kusturica ile "Çingeneler Zamanı" filminde başlayan Mirsad Heroviç, usta-çırak ilişkisini anlatan İFTARLIK GAZOZ'da adeta şov yaparak görüntülerle ustalığını konuşturuyor.

Ege'nin doğal ve bozulmamış güzelliklerini, yaz aylarının sıcak günlerini, Ula'nın tabloları hatırlatan yaşayan mekanlarını kamerasından yansıtan ödüllü görüntü yönetmeni Heroviç, Türkiye'de de gelmiş geçmiş en büyük bütçeli film Fetih 1453'ün yanı sıra ödül kazandığı Mutluluk, Yahşi Batı, Peri Tozu gibi filmlerin de görüntü yönetmenliğini üstlenmişti.

Ege'den yola çıkıp, bir dönem filmi olarak Türkiye'nin geçmişiyle yüzleşmesine kapı aralayan İFTARLIK GAZOZ'un müzikleri ise duygu virtüözü Yunan Evanthia Reboutsika tarafından bestelendi.

İzleyicilerin Çağan Irmak'ın unutulmaz filmi Babam ve Oğlum'un film müzikleriyle yakından tanıdığı sanatçı, İFTARLIK GAZOZ'da umudu, hüznü, sevinci, notalara döküyor.

Filmin oyuncu kadrosunda yer alan İngiltere’den Ümmü Putgül, Almanya’dan Yılmaz Bayraktar ve İtalya’dan Greta Fusco ile perdedeki uluslararası buluşmaya, kamera arkasında da Bosnalı Mirsad Heroviç ile Yunanlı Evanthia Reboutiska’nın katılımı ile İftarlık Gazoz, yerel tadının yanı sıra evrensel dili ile de şimdiden ilgi çekmeye başladı.

Muzaffer Yıldırım/ NuLook, Elif Dağdeviren/ EDGE CCF ve TEKE Film ortak yapımcılığında çekilen İFTARLIK GAZOZ, 29 Ocak'ta vizyona giriyor.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!

Top Post Ad

Below Post Ad

Önizle
Sosyal Sorumluluk Projesi
| Haber Yayınlatın | Tanıtım |
Bumerang - Yazarkafe