Ads Area

Festivaller hakkında bilmeniz gereken her şey

Her yıl binlerce kişi, müzikten sanata birçok etkinliği kapsayan festivallere katılmak için dünyanın farklı noktalarında bir araya geliyor. Peki, festivale gitmeden önce nasıl hazırlık yapmak gerekir, festivallerin yazılı olmayan kuralları nelerdir? Yeni nesil seyahat platformu Tripoki, festivale gidecekler için birbirinden özel ipuçları sıraladı.

Yazın başlamasıyla birlikte Türkiye’den ve dünyanın farklı noktalarından birçok festival art arda sıralanmaya başladı. Bu festivallere sürekli gidenler, yıllık izinlerini buna göre denk getirenler olduğu gibi, her yıl ilk kez festivalciler arasına katılan geniş bir kesim de var. Yeni nesil seyahat platformu Tripoki, giyimden kamp malzemelerine festivalle ilgili tüm detaylar hakkında önerilerde bulundu.

Hafif ve tarzınızı yansıtan parçalar seçin

Festival boyunca çadırda kalacakların sırt çantalarına koyacakları her şeye çok dikkat etmeleri ve fazladan hiçbir eşya almamaları gerekiyor. Erkekler için şort, tişört, gömlek ve atletler yeterli olacaktır. Kadınlar ise çantalarındaki en büyük bölümü uçuş uçuş elbiselere, crop tişörtlere ve şortlara ayırabilir. Duş alanları genellikle açık olduğundan mayo veya bikini gerekecektir. Bu parçalar gün içinde şortlarla da kombinlenebilir.

Rahat ayakkabılar giyin

Festivalde günün büyük bir bölümü ayakta ve dans ederek geçtiğinden ayakkabı tercihi sneaker’lardan yana olmalı. Topuklu ayakkabılar, çantada yer kaplamaktan başka bir işe yaramayacaktır! Parmak arası terlikler de yalnızca duşta ve kamp alanı sınırlarında kullanılmalı, konser alanında mutlaka kapalı ayakkabı tercih edilmelidir.

Kişiliğinizi yansıtın

Festivaller, herkesin özgür olduğu ve kişiliğini yansıtabildiğini etkinliklerdir. Örneğin burada, şehirde sürmeye cesaret edemediğiniz simleri ve renkli eyeliner’larınızı kullanabilirsiniz. Dans ederken rahatsız etmeyecek ve güneş izi oluşturmayacak takılar tercih etmelisiniz. Boncuklu ya da neon ipli halhallar, festivaller için iyi bir seçim. Konseri rahatça izlemek için son dönemde yeniden moda olan bel çantalarından takabilir, festival alanını ise postacı modelleri veya küçük sırt çantalarıyla rahatlıkla gezebilirsiniz.

Kamp malzemelerini doğru seçin

Festival alanından çadır kiralayanlar birçok malzemeye hazır ulaşacak ancak kendi çadırı ile gidenlerin büyük ve fonksiyel bir sırt çantası seçmesinde yarar var. Kıyafet ve diğer eşyaları yerleştirdikten sonra, çadır, mat, yastık ve gidilen bölgeye uygun kalınlıkta bir battaniye, çantanın uygun yerlerine bağlanabilir. Çadır içi fener ve minik bir el feneri de birçok noktada kurtarıcı olacaktır.

Bunlara dikkat edin

- Festival biletinizi erken alarak indirimlerden yararlanabilir, kamp seçenekleri arasından konforunuz ve bütçeniz için en uygununu seçebilirsiniz.

- Değerli eşyalarınızı yanınıza almayın, paranızı küçük çantanızda veya telefon kabınızın içinde saklayın.

- Festivalin internet sitesinde yer alan kuralları dikkatlice okuyun, reçeteli ilaçlarla ilgili yönlendirmeleri dikkate alın.

- Festival kalabalığında telefon şarjı ile uğraşmamak için güneş enerjisiyle çalışan taşınabilir şarjlardan edinin.

- Yola çıkmadan önce, bölgedeki hava durumunu mutlaka kontrol edin. Güneş gözlüğünüz ve güneş kreminiz zaten yanınızda olacaktır ama yağmur söz konusuysa çadır için branda, kendiniz için de yağmurluk, bot veya yağmur çizmesine ihtiyacınız olabilir.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Etiketler

Top Post Ad

Below Post Ad

Önizle
Sosyal Sorumluluk Projesi
| Dershane Ankara | Kızılay Dershane |
Bumerang - Yazarkafe