Ads Area

Justin Timberlake - Fresh Leaves koleksiyonu

Levi’s®, 10 Grammy ödüllü müzisyen ve oyuncu Justin Timberlake ile ilk iş birliğini gerçekleştirdi. Koleksiyon, 4 Ekim’den itibaren dünya çapında ve Türkiye’deki tüm Levi’s® mağazalarında satışa sunuluyor.

Levi’s® x Justin Timberlake “Fresh Leaves” koleksiyonu, Justin’in müzik tutkusundan ilham alarak ikonik Levi’s® parçalarına modern yorumlar getiriyor. “Fresh Leaves” (Taze Yapraklar) adı, Timberlake’in kendi izini bırakmasından yola çıkarak, gelecek nesillere miras kalabilecek zamansız parçaları yorumlaması anlamına geliyor.

Justin Timberlake, bu özel koleksiyonu yaratmak için San Francisco’da bulunan Eureka Innovation Lab’in yanı sıra, Levi's® arşivleri ve Los Angeles'taki Hall of Strauss adlı showroom’undaki Levi's® tasarım ekipleriyle birlikte çalıştı. Ortaya çıkan 20 parçalık erkek giyim koleksiyonunda alışılmış parçalar, renkler, desenler ve siluetler kombine edilip yeniden hayata geçirildi.

Levi Strauss & Co. Pazarlama Üst Yöneticisi Jennifer Sey, bu iş birliği konusunda: “Kendini özgün bir şekilde ifade etmenin sembolü olan Levi's®, orijinal bir sese sahip olan müzisyenler kadar, dünyanın her yanındaki hayranları tarafından da her zaman tercih ediliyor. Levi's® markasının özgün ruhunu yansıtan Justin Timberlake ile bu koleksiyonda birlikte çalışmaktan gurur duyuyoruz,” diyor.

Timberlake ise: “Bir müzisyenin giydiği kıyafetler, kreatif sürecinde de performansında da en az müziğin kendisi kadar önemli. Levi's® koleksiyonum da bu tarz bazı kişisel deneyimlerimi hayranlarımla paylaşma imkanı sağladı.” diye ekliyor.


Levi Strauss & Co. Ürün Üst Yöneticisi Karyn Hillman, bu ikonik iş birliği için: “Alışılmış olanla beklenmeyeni harmanlayan parçalar yaratma konusunda Justin’le sıkı bir bağ kurduk. Justin’in müziğinin ardındaki hikayelerden ilham alarak kanvas, ekose, kamuflaj, flanel, sherpa ve denim gibi klasik malzemeleri kullandık. Onları aşina olduğumuz siluetlere ve Levi's® ikonlarına uygularken, güncel sokak giyimi ögelerini içeren modern dokunuşlar da geliştirdik,” diyor.

“Fresh Leaves” kapsül koleksiyonu, tümüyle kaliteli işçiliğin ve kaliteli kumaşların ürünü olan Levi's® ikonlarının en iyilerini içeriyor. Koleksiyon, modern sokak giyiminden ipuçları verirken oversize ve daha uzun kesimler gibi değişik orantılarla denemeler yapmanın yanı sıra, trucker ceketlere ve tişörtlere de kapüşonlar ekliyor. Hem ikonik Levi’s® Red Tab etiketinde hem Two Horse Pull deri yamada siyah yazı kullanılarak koleksiyona özgün bir dokunuş yapılıyor. Temel parçalar arasında Justin Timberlake’in 501® jean’lerini giyme stilinden esinlenen ve Levi’s® kalıp portföyüne yeni eklenen 501® ailesinin yeni üyesi 501® Slim Taper da yer alıyor. Levi's® markasının bir süre önce lanse edilen Project FLX dijital lazer teknolojisi kullanılarak basılan denim kamuflaj Trucker ceketi de öne çıkan bir başka parça oluyor.


Timberlake’in Levi’s® ile ilk iş birliği, 2017 yılında ikonik Levi’s® Trucker ceketin 50. yıldönümü için ceket kişiselleştirmesiyle başladı. Süreç gelişerek devam ederken Levi's®, Timberlake’in turnesinin açılışını New York’taki pop-up için sekiz parça (trucker ceketler ve flanel gömlekler) yaratarak kutladı ve turneye özel sanatçıya parçalar hazırladı. Şimdi ise Levi’s® x Justin Timberlake “Fresh Leaves” koleksiyonuyla hayranlarında iz bırakmaya devam ediyor.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Etiketler

Top Post Ad

Below Post Ad

Önizle
Sosyal Sorumluluk Projesi