Ads Area

'Oyunculuk bende sonsuzluk hissi veriyor'

'Oyunculuk bende sonsuzluk hissi veriyor'

Her hafta Zorlu PSM’de yaptıkları yüksek tempolu programın heyecanını pembe dosyalarından ilginç konuları çekip çıkararak izleyicilere aktaran, samimi bir dost sohbetinin yanı sıra konuklarının bilinçaltlarına ulaşarak ters köşe konuları konuşan Meriç Aral ve Efe Tunçer’in Zorlu PSM Youtube kanalında yayınlanan sıra dışı programı Teras Noir’ın bu haftaki konuğu başarılı oyuncu Defne Kayalar oldu.

Meriç Aral ve Efe Tunçer’in vites büyütmekten çekinmedikleri, öngörülemeyen konu yelpazeleriyle izleyenleri dost meclisine davet ettikleri, Zorlu PSM YouTube kanalında yayınlanan ‘Teras Noir’ programına bu hafta son olarak Bir Başkadır dizisinde güçlü performansıyla adından çokça söz ettiren ve hem kapalı gişe oyunu ‘Dünyada Karşılaşmış Gibi’ hem de yeni oyunu ‘Anne’ ile tiyatro sahnesinde seyircilerin karşısına çıkan Defne Kayalar konuk oldu. 

“Oyunculuk bende sonsuzluk hissi yaratıyor”

Defne Kayalar, “Seni izlerken hipnotize olmuş bir halde izliyoruz hep ve gerçekten çok başarılı bir oyuncusun. Mesleğine mükemmelliyetçi mi yaklaşıyorsun ya da oyunculuğa bakışını nasıl tanımlıyorsun?” sorusunu soran Efe Tunçer’e “Oyunculuk bende sonsuzluk hissi yaratıyor. Sağa, sola, ileriye, geriye veya aşağıya yani her yöne doğru yapabileceklerinin sınırı yok. Bu da bana çok heyecan verici geliyor. Dolayısıyla da her seferinde o geldiğimi düşündüğüm sınırı daha da genişletmeye çalışıyorum. Yapabiliyorum veya yapamıyorum başka konu ama ben böyle bir hesaptan ziyade daha fazla ne kadar keşfedebilirim konusuyla ilgileniyorum. Hep ‘Daha da keşfetmek mümkün mü?’ gibi bir sorgulama içindeyim. Hep daha doğal olmak veya seyirciye daha da fazla duyguyu geçirmek mümkün mü diye soruyorum kendime. Bunu sorarken de ‘hiçbir şekilde oyunculuk yapıyor gibi göstermeden yapmak mümkün mü?’ diye sorarak yapmaya çalışıyorum.” açıklamasıyla Meriç Aral ve Efe Tunçer’e oyunculuğa dair düşüncelerini paylaştı.

“Kendini tanıdıkça başkalarına olan gözlemin de artıyor “

Defne Kayalar, Efe Tunçer’in “İnsanların girmeye çekindiği duygulara korkusuzca ve kolayca girip çıkıyor gibi bir his uyandırıyorsun. Sen bu durumu nasıl tanmlıyorsun?” sorusuna “Elbette geliştirdiğim bir durum daha doğrusu üzerine gittiğim bir şey diyebilirim. Kendimdeki zaafları yani duygusal zaafları yakaladığım zaman bunun üzerine gidiyorum. Fark edince ‘Bunu bu sebeple yapıyorum, bak buradan kaçıyormuşum, bu tepkiyi bu yüzden verdim.’ diyorum ve dolayısıyla kendini tanıdıkça başkalarına olan gözlemin de artıyor. Mesela son yıllarda da şunu fark ettim. Bir şey yapıyorum, atıyorum birine karşı ani bir hırçınlık, sinir veya tepki gösteriyorum. Sonra çok kısa bir süre sonra bu tepkimin bambaşka bir korku yüzünden veya başka bir şeyin sonucundan dolayı olduğunu anlıyorum. Bunu fark edince de hemen bunu yaptığım insana ‘Çok afedersin, az önce üstüne düşündüm de belli korkulardan sana bu tepkiyi verdim ve haksızlık ettim.’ diyorum. Bunu söylemek bana çok iyi geliyor ve karşımızdaki insanın da bu hakka sahip olduğunu düşünüyorum. Üstüne bir sonraki sefer aynı hatalarda bulunma durumunu da karşılıklı olarak ortadan kaldırmış oluyorsun.” yanıtıyla Meriç Aral ve Efe Tunçer’i oldukça etkiledi. 

Bölümün şüphesiz en kahkaha dolu anı ise Instagram Contest bölümü oldu. Kayalar’ın Instagram hesabını ilk açtığı zamanlar yaptığı yemekleri aşama aşama paylaşması ve manzara fotoğraflarının altına yazdığı açıklamalar sadece Aral ve Tunçer’i değil, çekimler sırasında tüm ekibi güldürdü.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Etiketler

Top Post Ad

Below Post Ad

Önizle
Sosyal Sorumluluk Projesi