Ads Area

Adını “Saint-Tropez” koydu

-Kırdım bütün zincirleri yan yan yan
-Korkma be, yok ki acele
-Mermilerim bulur seni bam bam bam

Bu şarkı çok kısa sürede dillerden düşmeyecek şarkısında “Mermilerim bulur seni bam bam bam” dedi. Ortalık yıkıldı.

Yelken yarışları ve turistik özellikleriyle de dikkat çeken Saint-Tropez genç sanatçı Zeynep Batur’a ilham kaynağı oldu. 1950'lerde, Brigitte Bardot sayesinde “Ve Allah Kadını Yarattı” filmi burada çekildi. İşte bu andan itibaren Saint-Tropez aktörlerin ve şarkıcıların ilham merkezi oldu. Müzik dünyasının araştırmacı sanatçısı Zeynep Batur işte ilham aldığı Saint-Tropez’de yeni nesil bir eseri seslendirdi. İşte Saint-Tropez’de hayat bulan Zeynep Batur’un “Saint-Tropez” adlı şarkının hikâyesi.

Genç sanatçı yaz tatili geçirdiği Saint-Tropez’den çok etkilendi. Marsilya'nın 105 km doğusunda ki bu yerleşim merkezine farklı bir bakış açısı ile bakan sanatçı Burada depoladığı duyguları müzik direktörü ve sanat danışmanı Şafak Pala’ya ve Söz yazarı ve müzisyen Berk Derin’e anlattı. Ortaya enerji dolu sözleri ve hızlı müziği ile nefis bir eser çıktı. Şarkıya son olarak Ozan Beydağı’nın eli dokundu. Ozan Beydağ’ıda yaptı düzenleme ile şarkıya renk kattı. Ortaya Saint-Tropez ruhu ile kimi zaman güldüren, kimi zaman dans ettiren Zeynep Batur’un sesi ile can verdiği “Saint-Tropez” çıktı.

Zeynep Batur’un Saint-Tropez’i ünlü müzik şirketi DMC etiketini koydu. Öte yandan Zeynep Batur, şarkısının klibi için de profesyonel bir kadro ile anlaştı.  Yönetmeliğini Ecem Gündoğdu’nun yaptığı Klibin Görüntü yönetmenliğini Veli Kuzlu üstlendi.

Kısa süre önce müzik severlerle buluşan Zeynep Batur’un Saint-Tropez beklenenin üstünde ilgi gördü.  Şarkının içinde yer alan “Mermilerim bulur seni bam bam bam” sözleri gençlerin diline plsenk oldu.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Etiketler

Top Post Ad

Below Post Ad

Önizle
Sosyal Sorumluluk Projesi