Ads Area

Penelope Cruz, Altın Panda’da En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı

Penelope Cruz, Altın Panda’da En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı

Film ve televizyon dünyasındaki olağanüstü yeteneklerini onurlandıran ve ilk kez dağıtılan Altın Panda Ödülleri, Chengdu kentinde düzenlenen ışıltılı bir törenle sahiplerini buldu. 

Film kategorisinde En İyi Film ödülü; ABD, Çek Cumhuriyeti ve Yeni Zelanda’nın ortak yapımcılığını üstlendiği ve 2. Dünya Savaşı’nın arka planını konu alan Jojo Rabbit’e verildi. Kategorideki, En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Erkek Oyuncu ödüllerini Paralel Anneler filmiyle Penelope Cruz ve Farsça Dersleri filmiyle Nahuel Perez Biscayart kazandı. 

TV kategorisinde Çinli oyuncu Lei Jiayin, “A Lifelong Journey” adlı drama dizisinde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü aldı. En İyi Kadın Oyuncu ödülü, eleştirmenlerden tam not alan “My Brilliant Friend’in üçüncü sezonunda etkileyici bir performans sergileyen İtalyan Margherita Mazzucco’ya verildi.

Aynı gün İlk Altın Panda Uluslararası Kültürel Forumu de Chengdu kentinde başladı. Forumda hazır bulunan misafirler, medeniyetler arasındaki temas ve etkileşimi insan uygarlığını ilerleten ve dünyanın barış ve gelişmesini hızlandıran önemli bir güç olarak değerlendirdi. Çin tarafından başlatılan ve bu yıl ilk düzenlenen Altın Panda Ödülleri, her iki yılda bir kez sabit olarak Sichuan’da yapılacak.

Çin Uluslararası Radyosu

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Etiketler

Top Post Ad

Below Post Ad

Önizle
Sosyal Sorumluluk Projesi