Ads Area

Türk kadını aldatmayı affetmiyor!


Alman psikologlar tarafından hazırlanan “Af haritası”, oldukça şaşırtıcı bir gerçeği gözler önüne seriyor: Yabancı gelinlere nispeten “daha hoşgörülü ve bağışlayıcı” olarak bilinen Türk kadını, yanlış bir imaja sahip. Araştırma sonucuna göre Türk kadının %83’ünün sadakatsizliğe hiç mi hiç tahammülü yok! 

Alman Psikologlar Dr. Wiebke Neberich ve Daniel Nitschke, 11 Avrupa ülkesini baz alarak yaptığı bir araştırma ile “Aldatmayı affetme haritası” oluşturdular. 

8 Milyonu aşan üye sayısıyla Avrupa’nın en büyük evlendirme platformları arasında yer alan eDarling’in psikologları ülkeleri baz alan araştırmalarında , Türk kadının %83’ünün, erkeğinin sadakatsizliğini hiç de bağışlamadığını ortaya çıkardı. Buna göre Türk kadının sahip olduğu imajın son derece yanlış olduğu ve sevdiği erkeğini başka bir kadınla kesinlikle paylaşmak istemediği belirlendi. 8 Milyon üyeden 200 bini aşkın kişiyi araştırmaya tabi tutan uzmanlar, üyelerin bilimsel kişilik testinde kendilerine yöneltilen “Ciddi bir ilişkide sizin için sadakat vazgeçilmez midir?” sorusuna verdiği cevaplardan yola çıkarak hazırladıkları analizde İsviçreli, İtalyan, İsveçli, Fransız ve Rus kadınlarının ise ihanet konusuna daha az önem verdikleri kayıtlara geçti.

eDarling’in  uzman psikologlarından Neberich ve Nitschke tarafından hazırlanan analize göre, sadakat beklentisi, ilişkilerde ülke koşullarına, kadın ve erkek beklentilerine göre farklılık gösteriyor. Tüm ülkelerde kadınlar sadakate genel olarak erkeklerden daha fazla önem verirken, Polonyalı kadınlar %89 ile (Polonyalı erkekler %77) birinci sırada yer aldı. Rus kadınları da %37 oranla (Rus erkekleri %37) en az kıskanç olan eşler olarak belirlendiler. 

Sadakate en fazla önem veren erkekler ise, %80 ile Hollandalı erkekler oldu (Hollandalı kadınlar % 87). Almanya’da da sadakat, hayat arkadaşı seçiminde hem erkekler hem de kadınlar için önemli bir kriter olarak kayıtlara geçti.  

Ülkelere göre sadakate erkek ve kadınlar tarafından verilen önem: 

Erkekler                                      Kadınlar
Hollanda
%80
Polonya
%89
Almanya
%78
Hollanda
%87
Polonya
%77
İspanya
%85
İspanya
%76
Almanya
%84
Avusturya
%75
Avusturya
%83
İsviçre
%73
Türkiye
%83
İtalya
%70
İsviçre
%80
Türkiye
%63
İtalya
%79
Fransa
%60
İsveç
%72
İsveç
%58
Fransa
%71
Rusya
%37
Rusya
%52


“Ciddi bir ilişkide sizin için sadakat vazgeçilmez midir?” sorusuna 1 ile 7 (1=hiç önemli değil; 7=çok önemli)  arasında değişen bir skalada 6 ve 7 ile cevap verenlerin oranı. Analiz sonuçları, 11 Avrupa ülkesinden 200.000’i aşkın eDarling üyesinin verdiği cevaplara dayanmaktadır.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Etiketler

Top Post Ad

Below Post Ad

Önizle
Sosyal Sorumluluk Projesi